למרות שפורים חל רק בסוף השבוע, נראה שהערב הזה ייזכר כערב שבו סמסונג התחפשה לאפל, ועשתה זאת כל כך טוב עד כי קשה היה להבדיל ביניהן. באירוע ההכרזה על Galaxy S6 היה כל מה שלמדנו לצפות לו מהחברה האמריקאית, מתובל במבטא קוריאני.

את רוב הפרטים אודות גלקסי S6 כבר ידענו, ולמרות זאת לא ניתן היה שלא להתרשם בעת שהם הוכרזו רשמית, בתוספת פרטים אחרים שטרם הודלפו. הבולט ביותר הוא, כמובן, העיצוב החדש, הכולל מסגרת מתכת, זכוכיות מחוזקות מסוג "גורילה 4" מלפנים ומאחור וגרסה בה המסך גולש מקדמת המכשיר אל צידיו. הגרסה בעלת המסך המסורתי נקראת גלקסי S6 והגולשת היא גלקסי S6 Edge.

samsung galaxy s6
מסך גולש לשני הצדדים

נראה שסמסונג עשתה עבודה יסודית בהתאמת חווית השימוש למסך בעל הצדדים המעוגלים: במקום קיצורי דרך לאפליקציות, משמש החלק המעוגל למחוות והתרעות חכמות: בעת צלצול טלפון כאשר הוא הפוך על השולחן, יזהרו השוליים בצבעים שונים עבור מתקשרים מועדפים שונים וכך יאפשרו למשתמש לדעת מי המתקשר מבלי להרים את הטלפון. בנוסף, מציגים השוליים התראות על שיחות והודעות שלא נענו ומאפשרת, בגרירת התרעה מאיש קשר, להתקשר אליו או לשלוח לו הודעה.

חלק נוסף בו ערכה החברה שיפורים רבים הוא המצלמות: המצלמה האחורית מגיעה עם חיישן 16 מגה-פיקסל ועדשה "בהירה", המאפשרים צילום תמונות ווידאו גם בתאורה חלשה וללא פלאש. המצלמה הקדמית כוללת חיישן 5 מגה-פיקסל שגם הוא מצטיין בתנאי תאורה קשים. החברה הדהימה את הקהל בהצגת מבחני צילום מול אייפון 6+, הנחשב למצלמה הסלולרית הטובה ביותר, בהם נראה שהמכשיר החדש שלה הביס את המתחרה הגדול בלי למצמץ. היא גם ציינה כי המצלמות מוכנות לצילום כל הזמן ומופעלות תוך 70 מאיות השנייה. כמו כן, הן מסוגלות לשמור על מיקוד גם כאשר המצולם נמצא בתנועה.

samsung galaxy s6
צילום לעומת האייפון

שאר המפרט כולל שיפורים רבים נוספים ומשמעותיים: המכשיר מבוסס על מעבד מתומן-ליבות של סמסונג המיוצר בטכנולוגיית 14 ננומטר, המקנה לו לדבריה 35% חיסכון באנרגיה לעומת מעבדי הדור הקודם. הזיכרון והאחסון הפנימי מהירים בהרבה מבעבר. המסך הוא בגודל 5.1 אינצ' ואיכות Quad HD כלומר: קטן יותר ואיכותי הרבה יותר מקודמו. החברה הכריזה כי תציע לרוכשי שני המכשירים קסדת מציאות מדומה עדכנית מדגם Gear VR, המותאמת לשתי הגרסאות ומתבססת על המסך החדש לאיכות צפייה משופרת.

תכונה מעניינת נוספת היא הסוללה, הנטענת במהירות אדירה - 60% ב-10 דקות - ותומכת בטעינה אלחוטית בשני התקנים הנפוצים ביותר (הנתמכים על ידי המטענים של פאוורמט הישראלית שהוכנסו לאחרונה לסניפי ארומה ישראל).

samsung galaxy s6

אחת ההכרזות המשמעותיות ביותר היתה שירות תשלומים חדש, Samsung Pay, שנועד לאפשר למשתמשים להיפטר מכרטיסי האשראי ולשלם בחנויות באמצעות הטלפון. במשפט שכאילו הועתק מתוך השקת האייפון הקודם, הכריזה החברה כי לא השיקה שירות תשלומים עד כה מכיוון שהטכנולוגיה לא היתה מוכנה ונתמכה על ידי מספר עסקים מצומצם מאוד. לכן, היא ביססה את השירות שלה על טכנולוגיה המדמה את כרטיס האשראי עצמו בעת הצמדת המכשיר למסוף ולאחר הצמדת האצבע לקורא טביעות האצבע החדש, שכבר אינו דורש "ניגוב" של האצבע על שטח הפנים שלו, בניגוד למכשירי סמסונג הקודמים.

שתי הגרסאות של גלקסי S6 יתחילו להימכר ב-10 באפריל ב-10 מדינות, וזמן קצר אחר כך יתרחבו למדינות נוספות שביניהן צפויה להיות גם ישראל.

 

העדכונים החיים מזמן האירוע:

19:35 - מנכ"ל סמסונג, ג'יי קיי שין, התחיל את מצגת השקת גלקסי S6 בבדיחה על עניין המבטא הקוריאני הידוע לשמצה שלו ואמר: אני אולי לא הדובר הטוב ביותר, אך זה מכיוון שהשפה הראשונה שלי היא… הנדסה!". לקח מספר שניות לפני שהקהל הבין שהוא מצפה למחיאות כפיים.

19:38 - אחרי סרטון קצר ומרשים מאוד שלף שין את גלקסי S6, שבדיוק כמו שדווח ברשת כולל מסך הגולש משני הצדדים.

19:40 - לפני פרטי המכשיר, הכריזה סמסונג על Samsung Pay - שירות תשלומים בשיתוף פעולה עם חברות האשראי הגדולות. הפרטים ייחשפו במהשך הערב.

מתחילים לצלול לפרטים:

19:46 - עיצוב: החברה טוענת כי כל פרט בעיצוב המכשירים נשקל בקפדנות כדי למלא תפקיד ולא להיות מיותר. הגב עשוי זכוכית בעלת צבעים המתחלפים לפי זוויות אור. גם הפנים וגם הגב עשויים גורילה גלאס 4. סמסונג מדגישה כי החומרים החזקים ימנעו מהמכשיר להתכופף - בניגוד למתחרה מסוים…

19:53 - היון יו לי, סגנית נשיא לענייני עיצוב וחווית משתמש, מסבירה שהשינויים במכשיר נעשו תוך הקשבה למשתמשים. ממשק המשתמש זורק לפח את האייקונים הרגילים לטובת טקסט, מה שמפחית את הצורך ללמוד מה אומר כל סימן. ממשקי האפליקציות של החברה עברו הפשטה, כך שאפשרויות שונות זוכות לצבעים שונים ויותר כפתורים מוצגים ללא צורך בגלילת תפריטים. בגרסת Edge משמשים הצדדים כאינדיקציות לאנשי קשר קרובים, כך שכשאמא מתקשרת יזהרו הפסים בכתום וכשהבוס מתקשר הם יזהרו באדום. ניתן גם לבצע פעולות מהירות בגרירת אצבע מהפסים.

19:56 - מפרט: המכשירים מבוססים על מעבד מתומן-ליבות של סמסונג המיוצר בטכנולוגיית 14 ננומטר, המקנה לו 35% חיסכון באנרגיה לעומת מעבדי הדור הקודם. הזיכרון והאחסון הפנימי מהירים בהרבה מבעבר. המסך הוא בגודל 5.1 אינצ' ואיכות Quad HD - כ-577 נקודות לאינצ', איכות גבוהה יותר מכל מסך אחר שקיים כיום.

19:57 - החברה מכריזה על גרסה מעודכנת לקסדת המציאות המדומה שלה, Gear VR, המותאמת לגלקסי S6 ו-S6 Edge. לדברי החברה, בזכות צפיפות הנקודות הגבוהה על המכשירים החדשים, חווית המציאות המדומה תהיה טובה בהרבה מבעבר.

20:00 - הסוללה נטענת מהר מכל מכשיר אחר בעולם - 60% תוך 10 דקות. כמו כן, המכשיר תומך בטעינה אלחוטית בעזרת כל מטען התומך בתקן הנפוץ ביותר.

20:05 - מצלמה: המצלמה הקדמית החדשה, עם חיישן 5 מגה-פיקסל, קולטת יותר אור, לסלפי איכותי יותר בחושך וצילום טווח רחב, לראשונה בעולם במצלמה קדמית. המצלמה האחורית מגיעה עם חיישן 16 מגה-פיקסל, ייצוב תמונה אופטי ויכולת לצלם תמונות ווידאו בבהירות חסרת תקדים - דבר שהחברה מתגאה בו תוך השוואות לעומת אייפון 6+, הנחשב למצלמה הסלולרית הטובה ביותר. בנוסף, המצלמה מופעלת מהר יותר מבעבר ומתמקדת בעצמים גם אם הם בתנועה מתמדת תוך כדי הצילום.

20:08 - שירות התשלומים Samsung Pay: סמסונג טוענת כי לא השיקה שירות תשלומים עד כה מכיוון שהטכנולוגיה עליה התבססו השירותים הראשונים, NFC, נתמכה על ידי כמות קטנה ביותר של עסקים. Samsung Pay, לעומת זאת, תומך גם ב-NFC וגם בטכנולוגיות כרטיסי האשראי שאינן דורשות פס מגנטי. הוא מדמה את שבב המידע של הכרטיסים הללו ומאפשר תשלום בקירוב המכשיר לקופה. אימות זהות המשתמש נעשית על ידי קורא טביעות אצבע חדש שאינו דורש "ניגוב" של האצבע על החיישן, בניגוד למכשירים הקודמים של החברה.

20:11 - גרסה חדשה של סמסונג Knox מיועדת לאפשר אבטחת מידע עסקי על המכשיר, תוך הפרדת מידע השייך למקום העבודה מהמידע האישי של המשתמש ותומכת בכל פלטפורמות הניהול העסקי של מכשירים ניידים.

20:14 - שני המכשירים החדשים ייצאו לשוק ב-10 באפריל ב-10 מדינות גדולות, שאחריהן ינחתו גם בשאר העולם ובישראל. הם יגיעו עם אחסון פנימי בנפח 32, 64 או 128 גיגה-בייט.