קליק לשיתוף עם החברים בפייסבוק

הלילה (בין חמישי לשישי) עוברים בישראל לשעון קיץ - המשמעות היא שאנחנו מזיזים את מחוגי השעון שעה אחת קדימה. האם המכשירים הסלולריים שלנו יתעדכנו אוטומטית? התשובה היא כן, רוב המכשירים יעבירו את השעה לשעון קיץ באופן אוטומטי הלילה ב-2:00. זאת כמובן במידה ולא יהיו תקלות טכניות בחברות הסלולר.

הלילה שעון הקיץ ייכנס לתוקפו (צילום: חדשות 2)
יש לוודא שהמכשיר מוגדר לעדכוני שעה אוטומטיים | צילום: חדשות 2

הסמארטפונים עוברים לשעון הקיץ, מה צריך לדעת?

  • פלאפון: בשירות הלקוחות של החברה מסרו לנו שכל מכשירי הדור השלישי יתעדכנו בצורה אוטומטית בשעה 02:00 במידה והמכשיר מוגדר לקבל עידכוני שעה אוטומטיים מרשת הסלולר. כמו כן, על המכשיר להיות מוגדר על אזור הזמן של ישראל (GMT +2).

המכשירים היחידים שלא יתעדכנו אוטומטית הם ה-Pidion וה-Q של מוטורולה, אבל אלה מכשירים ישנים מאוד וסביר להניח שאין לכם אחד כזה.

  • נציגי השירות של רמי לוי תקשורת רוצים שהלקוחות שלהם יעבדו קשה ומסרו לנו כי על לקוחותיהם לכבות את מכשירי הטלפון שלהם ואז להדליק אותם מחדש כדי שאלה יתעדכנו בהגדרות השעה החדשות. המשמעות: עד שלא תכבו ותדליקו את הסמארטפון, השעון לא יתעדכן (אנחנו מתקשים להאמין שזה המצב, אך זה מה שאמרו נציגי השירות בחברה).
  • חברות אורנג' וסלקום הפנו אותנו לאתרי האינטרנט שלהן (קליק לאתר של אורנג' | קליק לאתר של סלקום) בהם פירטו על תהליך העדכון בהרחבה. רובם של העמודים האלה פשוט מנחים את המשתמשים להכנס להגדרות השעה במכשיר שלהם ולהפעיל את העדכונים האוטומטיים. בכל מכשיר זה שונה אך באופן כללי ניתן למצוא את זה כך:  הגדרות--> כללי--> תאריך ושעה.

אם מעדכנים את שעון הקיץ ידנית, זה יתעדכן פעמיים?

בדקנו מול נציגי חברות הסלולר והם לא הצליחו לתת תשובה חד משמעית. לטענתם, גם אם תעבירו את השעון ידנית הסמארטפון ידע להסתנכרן ולא יעביר את השעון קדימה פעמיים, כלומר במקום שעה אחת, שעתיים. עם זאת, הם לא יכלו להתחייב והמליצו לא להעביר את השעון ידנית.

קליק לשיתוף עם החברים בפייסבוק

>> הבאג זה פיצ'ר - אפל מגיבה לתקלת הסוללה באייפד החדש שלא מפסיקה להיטען