האייפון 5C הירוק-לשעבר שנשרף בכיסה של תלמידה (צילום: ג'ודי מיליגן)
האייפון 5C הירוק-לשעבר | צילום: ג'ודי מיליגן

שוק הסמארטפונים המתחמם עושה זאת שוב וגורם למשתמשים לכוויות. הפעם זה קרה לתלמידת חטיבת ביניים בת 14 מהעיירה קנבאנק שבמדינת מיין בארה"ב. ביום שישי האחרון היא נכנסה לשיעור צרפתית כשלפתע שמעו היא וחבריה צליל התפוצצות מכיוון מכשיר האייפון 5C שקנתה לה אמה לפני חודשיים. תוך זמן קצר עלו מכנסיה באש וחברותיה לכיתה נאלצו להפשיט אותה לעיני כולם. 

"היא ידעה מייד שמשהו קרה ובפאניקה הבינה שמכנסיה עולים באש בגלל הסמארטפון", אמר מנהל בית הספר, ג'ף רודמן, לאתר המקומי Online Sentinel. "זה היה מצב רגיש", הוא הוסיף וציין כי הבנות התאספו סביבה והסתירו אותה מהבנים, שהתבקשו לצאת החוצה בעוד הנערה מסירה בעזרת חברותיה את הבגדים השרופים.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

לאחר התקרית נשלחה הנערה לטיפול בבית חולים אזורי, כשהיא עטופה במגבת. הרופאים קבעו כי היא סבלה כוויות מדרגה שנייה, טיפלו בה ושחררו אותה לאחר 45 דקות.

אמה של הנערה, ג'ודי מיליגן, אמרה לסנטינל כי היתה בהלם כאשר שמעה על התקרית. היא סיפרה כי בתה "מאוד רגועה", ואף ביקשה לחזור לבית הספר מייד עם סיום הטיפול, אך נתקלה בהתנגדות מצד אנשי בית הספר והרופאים, שיעצו לה ללכת הביתה.

אפל, יצרנית המכשיר, טרם הגיבה למקרה. זהו אינו המקרה הראשון בו נפצע משתמש במכשיר אפל מסוללה מתלקחת. בשנה שעברה מתה צעירה סינית כאשר הטלפון שלה התפוצץ בסמוך לראשה. במקרים אחרים התלקחו מכשירי אייפון של אפל וגלקסי של סמסונג וגרמו בעיקר נזקים קלים, אך לעתים הציתו שריפות בבתים. לרוב, החברות טוענות כי שימוש במטענים לא מקוריים הוא הגורם לתקלות, אך במקרה הנוכחי המכשיר כלל לא היה בטעינה, כך שלא ברור מה תהיה תגובתה של החברה.

>> דיווח: אפל תשיק שני מכשירי אייפון מוגדלים כבר השנה

>> עכשיו באפסטור: מתנות מתחלפות לאייפון ולאייפד