נוקיה Gem (צילום: אתר רשמי) (צילום: באדיבות "אנשי הפרחים בישראל", צילום מסך)
רק רוצה שתיגעו בו. נוקיה Gem | צילום: באדיבות "אנשי הפרחים בישראל", צילום מסך

בסוף השבוע חגגה חברת נוקיה 25 שנים למרכז המחקר שלה, במיוחד לכבוד האירוע היא פירסמה סרטון קונספט לטלפון סלולרי עתידי שבנוי כולו ממסך מגע.

השם של המכשיר הייחודי הוא נוקיה-Gem  והוא כולל מסך אינטראקטיבי מקדימה, בצדדים ובגבו, המסך משתנה בהתאם לפעולות שהמשתמשים רוצים שהמכשיר יבצע בכל רגע נתון.

לדוגמא: אם משתמשים באפליקציית ניווט יש אפשרות לבחור האם המפה תוצג על קדמת המסך או על גבו, או למשל לראות מפה כללית יותר מקדימה ומפורטת מאוד בצד השני של המכשיר או ההיפך. 

אם מתעסקים עם תמונות או סרטונים, ה-Gem מאפשר בין הירת "לעטוף" בהם את כל הטלפון ולהפוך אותו לסוג ל מקרן או טפט.

כאן תוכלו לצפות בהדגמה: 

כיון בנוקיה- Gem אין כפתורים פיזיים הפעלה של אפליקציות מסוימות תיעשה על ידי תנועות אצבע, למשל כדי להפעיל את המצלמה המשתמש יעשה תנועה מעגלית על גבי המכשיר. בנוסף יש אפשרות לגרור אייקונים מהתפריט ולבצע עוד שלל פונקציות.

עוד הצעה מפתה שתיושם במכשיר היא היא שגבו ישמש להצגת פרסומות קבועה, דבר שיאפשר למשתמשים לקבל הנחה בקניית המכשיר או החשבון החודשי עבור השיחות.  

נוקיה Gem (צילום: אתר רשמי) (צילום: באדיבות "אנשי הפרחים בישראל", צילום מסך)
מי שירצה להוזיל עלויות יוכל לקבל פרסומות בגב המכשיר. נוקיה Gem | צילום: באדיבות "אנשי הפרחים בישראל", צילום מסך

ה-Gem הוא לא המכשיר היחיד שמחלקת המחקר של נוקיה עובדת עליו בקדחתנות, לפני כשבועיים הציגה החברה קונספט נוסף לטלפון חכם שנמצא בפיתוח. Kinetic Device, מכשיר גמיש שמגיב לתנועה ובהתאם מבצע פונקציות שונות.

סיבוב המכשיר בזמן שמחזיקים אותו עם שתי הידיים מאפשר דפדוף בין אלבומי התמונות או אוספי המוזיקה ששמורים בזיכרון, הטייתו כלפי מטה או מעלה שולטת על זום של התמונה ונקישה על צדדיו מדפדפת בין תמונות בודדות. בהמשך צפויות כמובן להיתווסף פונקציות נוספות, כולל צילום. 

>> ובינתיים באפל: החברה לא מצליחה לפתור את בעיית הסוללה