מהמבקרות החריפות של ישראל. שרת החוץ השוו (צילום: רויטרס)
השרה, הסערה - והדירה. וולסטרום | צילום: רויטרס

השרה שחוללה סערה חשודה בשחיתות: שרת החוץ השוודית, מרגוט וולסטרום, שרק השבוע שוב התבטאה בחריפות נגד ישראל ואף עוררה את זעמו של ראש הממשלה נתניהו, חשודה בפרשת שחיתות חמורה שמחוללת סערה במדינה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כלי תקשורת בשוודיה מדווחים כי במסגרת הפרשה, ארגון העובדים השוודי "קומונל" השכיר דירות במחיר מוזל לבכירי בממשל בפרויקט יוקרה במרכז הבירה שטוקהולם - ובהם גם שרת החוץ השנויה במחלוקת - כך על פי החשד. בכך, למעשה, קודמו הבכירים בתור של לקוחות שהתעניינו אף הם ברכישת הדירות.

בתגובה לפרשת השחיתות שחוללה סערה בשוודיה, הבהירה השרה וולסטרום כי הארגון רימה אותה וטען כי פעולותיו לקדם אותה ובכירים אחרים בתור לדירות הן חוקיות. עוד הוסיפה כי עקב הגילוי, בכוונתה לעזוב את הדירה בה היא מתגוררת כבר במהלך השבוע הקרוב.

נתניהו זעם על דברי השרה השוודית: "שערורייתים ולא צודקים"

שרת החוץ השוודית, הידועה בעמדתה הנחרצת נגד ישראל, סיפקה השבוע אמירה שערורייתית נוספת לאחר שקראה "לחקור האם ישראל הוציאה להורג פלסטינים" בגל הטרור - ובדבריה התכוונה למחבלים שחוסלו בזירה.

"זה חיוני לקיים חקירה יסודית ואמינה של מקרי המוות של הפלסטינים בגל הטרור, על מנת להבהיר ואף להעמיד לדין את האשמים", אמרה וולסטרום במהלך דיון בפרלמנט השוודי.ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס שלשום (חמישי) לטענות השרה השבדית - וגינה אותם בחריפות: "דבריה שערורייתיים. אני חושב שהם לא מוסריים ולא צודקים ופשוט שגויים. אנשים מתגוננים מפני תוקפים האוחזים בסכין שעומדים לדקור אותם למוות, ויורים בהם, וזה הרג בלא משפט?!".

"אז למה מה שהיה בסן ברנרדינו אינו בבחינת הרג בלא משפט?", תהה נתניהו במטרה להצביע על צביעות מצד השרה השבדית. "ולפני כמה ימים בפריז, טרוריסט חמוש בסכין נורה למוות, האם גם זה הרג בלא משפט?".

בעקבות הדברים, זומן השבוע שגריר שוודיה בישראל לשיחת נזיפה. בפגישה הוא ננזף על ידי סמנכ"ל אירופה במשרד החוץ, אביב שיר-און, שהביע בפניו לא רק מחאה על דבריה הבוטים של שרת החוץ השבדית, אלא גם את זעמם של חברי הממשלה והעם בישראל על הצגה מעוותת של המציאות ועל הצהרה נוספת של השרה, המעידה כי יחסה לישראל מוטה ואף עוין.