נמשכת מתקפת הנגד מצד ישראל כלפי שרת החוץ של שבדיה: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (חמישי) לטענות השרה השבדית, לפיהן המחבלים הפלסטינים בגל הטרור הנוכחי נהרגים בידי ישראל ללא הבחנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני חושב שדבריה של שרת החוץ של שבדיה הם שערורייתיים", אמר נתניהו בהופעה מול הכתבים הזרים המוצבים בישראל. "אני חושב שהם לא מוסריים ולא צודקים ופשוט שגויים. אנשים מתגוננים מפני תוקפים האוחזים בסכין שעומדים לדקור אותם למוות, ויורים בהם, וזה הרג בלא משפט?!".

"אז למה מה שהיה בסן ברנרדינו אינו בבחינת הרג בלא משפט?", תהה נתניהו במטרה להצביע על צביעות מצד השרה השבדית. "ולפני כמה ימים בפריז, טרוריסט חמוש בסכין נורה למוות, האם גם זה הרג בלא משפט?".

מהמבקרות החריפות של ישראל. שרת החוץ השוו (צילום: רויטרס)
"ישראל הוציאה להורג פלסטינים". וולסטרום | צילום: רויטרס

"השרה אינה מבינה את המתרחש באזורנו"

ההתבטאות האנטי-ישראלית שהשמיעה שלשום, שוב, השרה השבדית מרגוט וולסטרום שלשום עוררו סערה גדולה מיד עם פרסומם. לאחר שקראה "לחקור אם ישראל הוציאה להורג פלסטינים" בגל הטרור, זומן אתמול שגריר שבדיה בישראל לשיחת נזיפה. נתניהו, המכהן גם כשר החוץ, החליט כי השגריר קרל-מגנוס נסר יזומן בדחיפות לשיחה.

בפגישה ננזף נסר על ידי סמנכ"ל אירופה במשרד החוץ, אביב שיר-און, שהביע בפניו לא רק מחאה על דבריה הבוטים של שרת החוץ השבדית, אלא גם את זעמם של חברי הממשלה והעם בישראל על הצגה מעוותת של המציאות ועל הצהרה נוספת של השרה, המעידה כי יחסה לישראל מוטה ואף עוין.

עוד נמסר ממשרד החוץ כי "דבריה של וולסטרום מצביעים על כך שאינה מבינה את המתרחש באזורנו וככל הנראה אינה מודעת למצב הקשה שבו חשופים אזרחי ישראל לסכנה מתמדת של התקפות טרור רצחניות. לאור העמדות המזיקות וחסרות הבסיס של השרה השוודית, הוציאה עצמה שוודיה, בעתיד הנראה לעין, מכל תפקיד או שמץ של תפקיד באשר ליחסי ישראל והפלסטינים".