מהמבקרות החריפות של ישראל. שרת החוץ השוו (צילום: רויטרס)
דבריה עוררו זעם. וולסטרום | צילום: רויטרס

שרת החוץ השוודית מרגוט וולסטרום, שהשמיעה בעבר מספר התבטאויות מעוררות מחלוקת,  השמיעה התבטאות אנטי-ישראלית נוספת, כאשר קראה "לחקור האם ישראל הוציאה להורג פלסטינים" בגל הטרור - ובדבריה התכוונה למחבלים שחוסלו בזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה חיוני לקיים חקירה יסודית ואמינה של מקרי המוות של הפלסטינים בגל הטרור, על מנת להבהיר ואף להעמיד לדין את האשמים", אמרה וולסטרום במהלך דיון בפרלמנט השוודי. לפני מספר חודשים עוררה השרה סערה נוספת כשאמרה שקיים קשר בין התסכול הגובר של העם הפלסטיני לבין הפיגועים שמבצע ארגון הטרור דאע"ש.

בישראל לא נותרו אדישים להצהרה וזמן קצר לאחר פרסום הדברים כבר נשמעו הגינויים. "בהצהרותיה חסרות האחריות וההזויות, שרת החוץ השוודית נותנת רוח גבית לטרור ובכך מעודדת אלימות", נמסר ממשרד החוץ. גם שר המדע אופיר אקוניס התייחס לדברים ואמר כי "הדבר היחיד שצריך לחקור הוא כיצד אישה ששונאת בצורה בוטה כל כך את ישראל נבחרה, ועדיין מחזיקה בתפקיד שרת חוץ של שוודיה".

שוודיה אינה היחידה שהביעה דאגה מגל הטרור האחרון, כשארה"ב, האו"ם והאיחוד האירופי הכירו בזכותה של ישראל להגן על עצמה, אך ביקשו למצוא דרכים להרגיע את הרוחות ולמנוע הסלמה נוספת.