בסואץ, באלכסנדריה וברחבי הבירה קהיר מתקבלים בשעות האחרונות דיווחים על מעשי ביזה רבים של ההמונים, כשהצבא מנסה לאבטח את המקומות האסטרטגיים ולמנוע את ההרס.

בקהיר השתלטו מספר מפגינים על כמה שוטרים והסגירו אותם לידי הצבא המצרי, בטענה כי נתפסו בשעת אמת כשהם גונבים רכוש ציבורי. בפרברים המבוססים של הבירה מורגשת בשעות האחרונות תנועה ערה של כלי רכב צבאיים, זאת במטרה להגן על התושבים העשירים שמדווחים על ירי וחשש ברחובות.

על פי אחד הדיווחים, אפילו הכספומטים בעיר קהיר מנופצים לגמרי וכל הכסף מהם נשדד. במקומות אחרים אנשים בוזזים את הסופרמרקטים ובשכונות מסוימות אפילו השתלטו על בתים שלמים.

כבר אמש ניסו רבבות מפגינים לצור על המוזיאון הלאומי המצרי בקהיר. היום, זאת על פי הדיווחים, הצליחו ההמונים לחדור לתוך המוזיאון ולגרום להרס רב, במסגרתו גם נהרסו שתי מומיות עתיקות מתקופת הפרעונים. בשעה זו מנסים ההמונים לפגוע באתרי מורשת נוספים במדינה בניסיון לפרוץ אליהם ולבזוז אף אותם.

עדי ראייה סיפרו לכלי התקשורת הערביים כי חלק מהמפגינים עצמם התעמתו עם מפגינים אחרים שניסו לבצע מעשי ביזה במוזיאון הלאומי בקהיר, ומנעו מהם מעשים אלו.

נשיא מצרים חוסני מובארק הורה הערב להקים ועדה מיוחדת שתעסוק אך ורק בנושא הביזה ברחובות. לצורך כך הורה מובארק גם להקצות יחידות שלמות בצבא המצרי כדי למנוע את מעשי הביזה וההרס.

צבא מצרים קרא הערב למפגינים במדינה להישמע להוראות כוחות הביטחון ולשמור על הסדר ברחובות. "אנו קוראים לעם המצרי להתנגד לאלו שמנסים לבזוז ולהפר את החוק", אמר דובר הצבא הגנרל איסמעיל עוסמאן. "ננהג ביד קשה ונגיב במלוא החריפות כלפי אלו שמפרים את החוק". 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על ההפיכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהומות במצרים - סיקור מיוחד:

 יותר מ-100 הרוגים במהומות במצרים

משפחות הדיפלומטים הישראלים חולצו בטיסה מקהיר

עומר סלימאן מונה לסגן הנשיא

מוחמד אל בראדעי נחקר ושוחרר: "השינוי יבוא מהעם"

אירן למצרים: "לא לנהוג באלימות כלפי מפגינים"

מיוחד: ניתוח שפת גופו של מובארק

מיוחד מקהיר: מתכוננים לקראת המשך המחאה

כיצד הפילו את האינטרנט במצרים?

המדריך המלא להפיכה במצרים