מוחמד אל-בראדעי, מי ששימש בעבר כראש הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית, שוחרר הבוקר ממעצר בית שבו הושם על ידי השלטונות במצרים, לאחר שהשתתף בהפגנות הדורשות להדיח את הנשיא מובארק מתפקידו. "מטרתם של הדיווחים לגבי מה שנעשה לי כביכול במעצר, הן רק להפחיד את המפגינים", הצהיר.

לאחר שחרורו, התראיין אל-בראדעי לרשת הטלוויזיה אל ג'זירה, ואמר כי הוא מתכוון להמשיך ולפעול למען האינטרס הלאומי. "אני מכבד את אלו שמותחים עליי ביקורת, אבל אני פועל למען המצרים". אל-בראדעי הוסיף כי להערכתו השינוי לא יגיע ממקורות חיצוניים, אלא בעזרתם של המפגינים המצריים בתוך המדינה.

"לא מבקש לעצמי תפקיד"

אל-בראדעי המשיך ומתח ביקורת על אובמה והממשל בארה"ב. "לא ייתכן שהממשל האמריקני יעודד דמוקרטיה מצד אחד, אבל מצד שני יאפשר לנשיא לשלוט במדינה במשך 30 שנים רצופות. אם הם רוצים ממשל חדש שישתף עמם פעולה, עליהם לשנות את מדיניותה - מכיוון שהאלימות ברחובות החלה מצדם של כוחות הביטחון ולא של המפגינים".

לסיכום אמר הבכיר המצרי, כי הוא אינו מעוניין לקחת שום תפקיד בהנהגה המצרית. "מצרים דרושה למשטר חדש, למסגרת חדשה שתבוסס על דמוקרטיה וצדק חברתי. אם העם המצרי רוצה בכך שאטול חלק פוליטי בנעשה במדינה - אני מברך על כך".

בראיון נוסף לרשת France 24 הצרפתית כינה בראדעי את נאומו של מובארק מהלילה כ"עלבון לאינטליגנציה המצרית". בראדעי המשיך לתקוף את מובארק והזהיר כי הדברים "יתחילו להיות מכוערים בקרוב, אם הנשיא לא יבין את המסר ויתפטר".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מהומות במצרים - סיקור מיוחד:

אירן למצרים: "לא לנהוג באלימות כלפי מפגינים"

מיוחד: ניתוח שפת גופו של מובארק

מיוחד מקהיר: מתכוננים לקראת המשך המחאה

כיצד הפילו את האינטרנט במצרים?

המדריך המלא להפיכה במצרים