כלי תקשורת בסוריה פרסמו הבוקר (רביעי) את רשימת היעדים שלטענתם צה"ל תקף אמש ליד דמשק. לפי הדיווחים חיל האוויר תקף שורת מטרות צבאיות, כולן בפרברי דמשק, ובהן בסיסי חיזבאללה וצבא סוריה. דיווחים על תקיפת שדה התעופה הצבאי באלמזה ומטוס אספקה אירני הוכחשו. לטענת הסורים בתקיפה נפצעו שלושה חיילים סוריים ונזק נגרם למחסן נשק.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפי הדיווחים בסוריה, באזור שבין דמשק לגבולות עם לבנון וישראל חיל האוויר תקף בסיס המשמש את חיזבאללה בדימאס, בבסיס הדיביזיה הרביעית של צבא סוריה בסאבורה ככל הנראה הותקף מחסן נשק ובקטנא הותקפה מפקדת הדיביזיה העשירית. כמו כן הותקפו לפי הדיווחים מפעלים של כוחות ההגנה האווירית הסורים בא-תל ובסיסי חטיבה 68 וגדוד 137 בח'אן א-שייח'.

מפת היעדים שהותקפו
מפת היעדים שהותקפו | צילום: גוגל מפות, חדשות

במהלך הלילה הופיעו דיווחים נוספים על כך שהותקף גם שדה התעופה הצבאי אלמזה, אבל אלה הוכחשו על-ידי מקורבי משטר אסד. בנוסף מטוס בואינג מדגם 747 אירני נחת בדמשק זמן קצר לפני תחילת התקיפות ונחשד כמוביל משלוח נשק. לפי הדיווחים המטוס המריא בחזרה מאוחר יותר וככל הנראה לא הותקף.

במקביל באתר "ניוזוויק" האמריקני דווח כי בתקיפה, שנמשכה כשלוש שעות, נפגעו מספר בכירים בארגון חיזבאללה שעלו על מטוס בדרך לטהרן. חברי המשלחת עברו באחד האתרים שהותקפו ולהערכת האמריקנים, הבכירים האלה נפגעו.

המידע מתבסס על גורם במשרד ההגנה ששוחח עם בכיר ישראלי המעורה בפרטי התקיפה. עוד הוסיף המקור כי המטוסים הכילו מטען שכלל ראשי נפץ וטילים מכווני GPS חדישים מתוצרת אירנית.

שרידי נ
שרידי טילי נ"מ שנפל בסוריה‎ | צילום: חדשות
שרידים נוספים שאותרו בדמשק
שרידים נוספים שאותרו בדמשק | צילום: חדשות

סמוך לשעה 22:00 אמש הטלוויזיה הממלכתית של סוריה דיווחה כי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו באזור דמשק "נגד מטרות עוינות". על פי הדיווחים הדי פיצוצים עזים במיוחד נשמעו בכל רחבי הבירה הסורית בעקבות "תקיפה ישראלית בבסיסי חיזבאללה".

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית מסרה כי "מערכות ההגנה האווירית שלנו הצליחו להפיל את רוב הטילים ששוגרו על ידי מטוסים ישראלים. התקיפה פגעה במחסן נשק, שלושה חיילים נפצעו".

שובל עשן ופיצוצים מעל שמי השרון

לאחר שתושבים ביישובים בצפון השרון דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעו באזור דובר צה"ל אישר כי "מערכת הגנה אווירית של צה"ל הופעלה כנגד טיל נ"מ ששוגר מסוריה לישראל. גם במקרה הזה, אין נזק ואין נפגעים".

שובל העשן בשמי קיסריה
שובל העשן בשמי קיסריה | צילום: חדשות

תושבים באזור פרדס חנה-כרכור דיווחו על קולות פיצוצים ועל הבזקים בשמיים. "עוד מישהי ראתה את כדור האש הענק שחלף בשמיים באזור כרכור? בעקבותיו רעש מטורף. ישבנו בחוץ ולא האמנו למראה עינינו", כתבה אחת התושבות בפייסבוק. שובל העשן ורעש הפיצוצים נראו ונשמעו גם באזור חדרה וקיסריה.

שמי חדרה
שמי חדרה | צילום: עדן חסון, חדשות

אחת הגולשות כתבה כי "נשמע מאוד חזק גם באזור מעגן מיכאל". אישה נוספת סיפרה: "לא רק שהיה רעש. היה שובל אור/אש בשמיים! בעלי ואני ישבנו בחוץ וראינו את זה וממש נבהלנו". תושבת אחרת ציינה כי "במקרה הייתי בחוץ. זה נראה כמו פצצת תאורה אבל לא נשמע ככה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו