הטלוויזיה הממלכתית של סוריה דיווחה אמש (שלישי) כי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו באזור דמשק "נגד מטרות עוינות". על פי הדיווחים במדינה, הדי פיצוצים עזים במיוחד נשמעו בכל רחבי הבירה הסורית בעקבות "תקיפה ישראלית בבסיסי חיזבאללה". לאחר שתושבים באזור צפון השרון דיווחו על שמיעת הדי פיצוצים, דובר צה"ל אישר: "הופעלה מערכת הגנה אווירית נגד טיל נ"מ ששוגר מסוריה - אין נזק ואין נפגעים".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית מסרה כי "מערכות ההגנה האווירית שלנו הצליחו להפיל את רוב הטילים ששוגרו על ידי מטוסים ישראלים. התקיפה פגעה במחסן נשק, שלושה חיילים נפצעו".

לפי חלק מהדיווחים התקיפה נמשכה דקות ארוכות בהן שוגרו לסוריה עשרות טילים. הטלוויזיה הסורית עלתה למשדר מיוחד בעקבות האירועים. דקות לאחר מכן האשימו בשידור כי "ישראל ממשיכה בתוקפנותה". במרכז הסורי לזכויות אדם דיווחו כי יעדי התקיפה הייתה בסיסים של חיזבאללה באזור דמשק.

"מחסני טילים אירניים הושמדו, חיה"א הישראלי טס בלבנון"

ככל הידוע, שעות בודדות לפני התקיפה המיוחסת לישראל נחת בדמשק מטוס מטען אירני. בין האתרים שהותקפו - כאלה המזוהים עם משטר אסד, וכן אתרים שבעבר הותקפו למנוע התבססות אירנית‎.

שרידי נ
שרידי טילי נ"מ שנפל בסוריה‎ | צילום: חדשות

עוד דווח כי הושמדו שלושה מחסני נשק ששייכים למיליציות שפועלות בשירות אירן. במקביל, הותקפו גם בסיסים של חיזבאללה במרחב דמשק וכן בגבול סוריה לבנון. רשת "אל-מיאדין" המזוהה עם חיזבאללה ופועלת בלבנון דיווחה על גיחות שמבצע חיל האוויר הישראלי בגובה נמוך מעל צור וצידון.

שרידים נוספים שאותרו בדמשק
שרידים נוספים שאותרו בדמשק | צילום: חדשות

לפני חודש דיווחו כלי תקשורת בסוריה כי חיל האוויר הסורי בלם מתקפה של "כוחות עוינים" בדרום המדינה. ברשת "אלערביה" הסעודית ייחסו את התקיפה לישראל, וטענו כי יעדי התקיפה היו בסיסים אירניים. גם בדיווחים מלבנון הפנו אז אצבע מאשימה כלפי ישראל, זאת על רקע טיסות שהתבצעו קרוב מאוד לגבול ימים ספורים לפני כן.

באותו ערב נשמעו פיצוצים סמוך לנמל התעופה הבינלאומי של דמשק: בכלי התקשורת המקומיים דווח על מטוס קרב ישראלי שהופל במהלך התקיפה, אך בדובר צה"ל מיהרו לציין כי מדובר בדיווחים שקריים. "במסגרת ירי טילי קרקע-אוויר סורים, זוהה על ידי מערכות ההגנה האוויריות איכון בודד לעבר שטח פתוח ברמת הגולן", נמסר אז מדובר צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו