שובל עשן בשמי חדרה וקיסריה
שובל העשן שנראה בשמי פרדס חנה-כרכור | צילום: חדשות

על רקע הדיווחים בסוריה על תקיפה ישראלית סמוך לדמשק, בדובר צה"ל מסרו אמש (שלישי) כי מערכת ההגנה האווירית הופעלה נגד טיל נ"מ ששוגר משטח סוריה, ללא נזק או נפגעים. בעקבות היירוט תושבים בצפון השרון דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעו באזור ועל שובל עשן שנראה בשמיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תושבים באזור פרדס חנה-כרכור דיווחו על קולות פיצוצים ועל הבזקים בשמיים. "עוד מישהי ראתה את כדור האש הענק שחלף בשמיים באזור כרכור? בעקבותיו רעש מטורף. ישבנו בחוץ ולא האמנו למראה עינינו", כתבה אחת התושבות בקבוצת תושבים בפייסבוק. שובל העשן ורעש הפיצוצים נראו ונשמעו גם באזור חדרה וקיסריה.

שמי חדרה
"לא האמנו למראה עינינו" | צילום: עדן חסון, חדשות

אחת הגולשות כתבה כי "נשמע מאוד חזק גם באזור מעגן מיכאל". אישה נוספת סיפרה: "לא רק שהיה רעש. היה שובל אור/אש בשמיים! בעלי ואני ישבנו בחוץ וראינו את זה וממש נבהלנו". תושבת אחרת ציינה כי "במקרה הייתי בחוץ. זה נראה כמו פצצת תאורה אבל לא נשמע ככה".

שובל העשן בשמי קיסריה
"היה שובל אש בשמיים" | צילום: חדשות

סוריה: "ישראל תקפה ליד דמשק"

קודם לכן דיווחה הטלוויזיה הממלכתית של סוריה כי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו באזור דמשק "נגד מטרות עוינות". על פי הדיווחים במדינה, הדי פיצוצים עזים במיוחד נשמעו בכל רחבי הבירה הסורית.

לאחר שנשמעו הפיצוצים, הטלוויזיה הסורית עלתה לשידור מיוחד בעקבות האירועים ודקות לאחר מכן האשימה כי "ישראל ממשיכה בתוקפנותה". עם זאת, בישראל אין התייחסות להאשמות.

במקביל לדיווחים בסוריה, רשת "אל-מיאדין" המזוהה עם חיזבאללה ופועלת בלבנון דיווחה על גיחות שמבצע חיל האוויר הישראלי בגובה נמוך מעל צור וצידון.