אולימפיאדת טוקיו 2020, היום ה-11 - סיכום היום. המשחקים האולימפיים ממשיכים לספק לנו רגעי שיא בלתי נתפסים: אחרי מדליה עמוסת טלטלות רגשיות, סימון ביילס חזרה לאולם ההתעמלות לתרגיל הקורה, התרגיל "החלש" שלה, נתנה הופעה טובה וזכתה במדליית ארד שריגשה את כל העולם. מונדו דופלנטיס השבדי, שיאן העולם בקפיצה במוט, לקח את מדלית הזהב בקלות כשהיה היחיד שעבר 6.02 - ואז היה קרוב ללשבור את שיא העולם ולעבור 6.19 מטר אך נכשל.

עוד מאולימפיאדת טוקיו:

סימון ביילס, המתעמלת האמריקאית האגדית, הגיעה לטוקיו במטרה לקחת 5 מדליות זהב. כבר במוקדמות התרגילים הקבוצתיים והאישיים ראינו שהיא לא בשיאה - אך אף אחד לא דמיין שהיא תבצע תרגיל כל כך גרוע במקבילים בגמר הקבוצתי - ותפרוש מכל שאר האירועים. אך מאירוע אחד היא לא פרשה - גמר תרגיל הקורה. ביילס קיבלה "רק" 14.000 נקודות על התרגיל - מה שהספיק לה למדלית ארד, בדיוק אותה מדליה שהייתה לה בתרגיל הזה גם בריו 2016.

סימון ביילס תרגיל הקורה (צילום: רויטרס)
ביילס על הקורה | צילום: רויטרס
סימון ביילס בתרגיל הקורה (צילום: רויטרס)
ביילס על הקורה | צילום: רויטרס

בטורניר הכדורסל, ארצות הברית הביסה את ספרד 81:95 ועלתה לחצי הגמר. ספרד לא תהיה על הפודיום בטורניר הכדורסל האולימפי לראשונה משנת 2004, ריקי רוביו נתן הופעה ענקית של 38 נקודות - שלא הספיקו לספרדים שאיבדו יתרון 10 במהלך הרבע השני.

מוקדם יותר, קרסטן וורהולם הנורבגי הדהים את העולם עם ריצה מטורפת במקצה הגמר של 400 מטר משוכות. הוא ריחף על המסלול, הפך לאדם הראשון בהיסטוריה שיורד מ-46 שניות בריצה הזו, ולקח מדליית זהב עם שיא עולם מדהים של 45.94 שניות. 

קרסטן וורהולם טוקיו 2020 (צילום: רויטרס)
וורהולם קולט שהוא שבר את שיא העולם | צילום: רויטרס

המשלחת הישראלית

בייסבול

נבחרת הבייסבול של ישראל הפסידה לרפובליקה הדומיניקנית 7:6 - וסיימה דרכה בטורניר. ניצחון היה מעלה את הנבחרת למשחק מול ארה"ב על הזכות לעלות לחצי הגמר.

נבחרת ישראל בבייסבול (צילום: רויטרס)
נבחרת ישראל בבייסבול | צילום: רויטרס

קפיצות סוסים

אשלי בונד עשתה היסטוריה ועלתה לגמר קפיצות הסוסים עם הסוס דונטלו 141, אחרי שסיימה את המסלול בזמן טוב של 82.01 שניות.

אשלי בונד בזמן קפיצה (צילום: רויטרס)
בונד בזמן המסלול | צילום: רויטרס

שייט

שייט: הצמד נויה ברעם ושחר טיבי סיימו את שיוטי היום במקומות 6 ו-13 - נכנסו לשיוט המדליות שיתקיים מחר מהמקום ה-10 אך איבדו סיכוי למדליה.