ארטיום דולגופיאט זכה במדליה השלישית של ישראל בטוקיו 2020! המתעמל הישראלי הנהדר בן ה-24, פעמיים סגן אלוף העולם ואלוף אירופה משנת 2020 רושם עוד הישג ענק בקריירה המפוארת שלו ועולה על הפודיום האולימפי - כבר באולימפיאדה הראשונה בה הוא משתתף. מעבר לזהב במשחקים האולימפיים - מדובר בהישג היסטורי לישראל שלראשונה לוקחת 3 מדליות באולימפיאדה אחת. אחרי הזכייה - דולגופיאט קיבל את המדליה, כשברקע ההמנון הישראלי נשמע והדגל הונף באולם טוקיו.

דולגופיאט עלה לתחרות בגמר רביעי. עוד לפני שעלה, המתעמל הספרדי זפאטה קיבל ניקוד של 14.933 אחרי תרגיל נהדר. עם זאת, המתעמל הישראלי, שעלה מיד אחריו, ביצע תרגיל מרשים יותר מבחינת דרגת הקושי ולכן גם לאחר שקיבל תוצאה זהה לספרדי - הוא מוקם במקום הראשון. אחרי דולגופיאט, ניסו המתמודדים מארה"ב, דרום קוריאה וסין לנסות לקחת את המקום הראשון - אך לא הגיעו לתוצאה של הישראלי שכאמור לקח את הזהב. אחרי דולגופיאט, סיים הספרדי שקיבל תוצאה זהה מבחינת הניקוד ולקח את מדליית הכסף ובארד זכה המתעמל הסיני.

סיקור N12 על טוקיו 2020:

ראש הממשלה, נפתלי בנט, עצר את ישיבת הממשלה והתקשר לברך את דולגופיאט. "עשית היסטוריה והבאת לנו גאווה ענקית", אמר בנט בשיחתו עם המתעמל הישראלי שעשה היסטוריה. "עצרנו את ישיבת הממשלה באמצע כדי לברך אותך כי הבאת את הבשורה הגדולה הזו. בשם ממשלת ישראל ובשם אזרחי ישראל - אנחנו כולנו גאים בך ומחכים לחזרתך לארץ כדי לחגוג. תודה רבה והמון הצלחה".

גם נשיא המדינה, יצחק הרצוג, בירך על ההישג בטוקיו. "ארטיום אתה אלוף, עשית היום היסטוריה. מדינת ישראל גאה בך".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, בירך על ההישג. "ארטיום עשה הסטוריה באולם ההתעמלות", מסר טרופר. "אני מלא הערכה למתעמל האדיר הזה, שעובד קשה ובצניעות כבר שנים, ומגיע להישג חסר תקדים עם מדליה ראשונה לישראל בענף זה, ולא סתם מדליה - מדליית זהב".

ארטיום דולגופיאט, זכה במדליית זהב באולימפיאדה (צילום: reuters)
דולגופיאט עטוף בדגל ישראל אחרי הזכייה בזהב | צילום: reuters
ארטיום דולגופיאט טוקיו 2020 (צילום: רויטרס)
דולגופיאט במהלך התרגיל | צילום: רויטרס

שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה, בירכה על ההישג. "ברכות לארטיום דולגופיאט על הזכייה ההיסטורית בתרגיל הקרקע באולימפיאדת טוקיו ועל ההישג הכי גבוה של המשלחת הישראלית. ארטיום, עלה לישראל מאוקראינה יחד עם הוריו בשנת 2009, התמיד שנים רבות באימונים ובזכות כישוריו היחודיים הצליח להגיע עד לטופ העולמי. ארטיום, אני וכל עם ישראל גאים בך".

נפתלי בנט, משוחח עם ארטיום דולגופיאט לאחר זכייתו ב (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
ראש הממשלה בנט משוחח באמצע ישיבת הממשלה עם דולגופיאט | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

דולגופיאט נולד באוקראינה והתחיל להתאמן בהתעמלות קרקע כבר כשהיה בן 6. הוא ומשפחתו עלו לישראל כשהיה בן 12 עקב מצבם הכלכלי הלא טוב של הוריו, והם התמקמו בראשון לציון. הוא המשיך להתאמן גם בישראל ומיד נראה היה שיש כאן כישרון מיוחד. לפני 4 שנים הוא הגיע להישג ענק ראשון - שלקח את מדליית הכסף באליפות העולם שהתקיימה במונטריאול.

ארטיום דולגופיאט, מתעמל המייצג את ישראל באולימפיאד (צילום: ap)
דולגופיאט חוגג את הזכייה בזהב | צילום: ap
_OBJ

שנתיים לאחר מכן הוא חזר על ההישג גם באליפות העולם בשטוטגרט וכעבור שנה עמד סוף סוף על ראשות הפודיום - הפעם באליפות אירופה במרסין. כעת הוא הגיע להישג שיא חדש ומיוחד מאוד - והביא הרבה כבוד לישראל בזירה העולמית.