"החזירות לא יודעת גבול": בזמן שבמשרד האוצר נלחמים על כל שקל מול המורים ונהגי האוטובוסים, חברי הכנסת אישרו לעצמם הלילה (בין שני לשלישי) את הגדלת תקציב מימון הבחירות של המפלגות ביותר מ-30 מיליון שקלים. ההחלטה, שהתקבלה כחלק מההסכמות בין הקואליציה לאופוזיציה, עוררה זעם רב בקרב נהגי האוטובוסים, הגננות, המורות והשוטרים – שמרגישים כאילו הם נלחמים בטחנות רוח.

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

"כסף גדול שנועד לשמן את המנגנונים המיותרים שלהם", כך איציק (שם בדוי), שוטר במשטרת ישראל, כינה את תקציב מימון הבחירות בשיחה עם N12. "הם לא מתבלבלים ופוגעים תוך כדי כך בהתנהלות החיים של מיליוני התושבים הפשוטים במדינה. זה פשוט בושה וחרפה. בינתיים שוטרים בורחים מהמערכת, כי הם לא מאמינים בהבטחות של הפוליטיקאים האלה".

אילוסטרציה (צילום: חטיבת דוברות המשטרה, חדשות)
השוטרים זועמים: "כסף גדול שנועד לשמן את המנגנונים המיותרים שלהם" | צילום: חטיבת דוברות המשטרה, חדשות

שירה (שם בדוי), גם היא שוטרת במשטרת ישראל, הוסיפה: "השוטרים הופקרו שוב. אלה שעובדים 24/7 כדי שאזרחי מדינת ישראל יתנהלו בבטחה, ימשיכו לקבל שכר רעב ויחשבו איך מתחילים את החופש הגדול כשאי אפשר לשלם על קייטנות".

אישור מימון התקציב רק מעצים את תחושת התסכול שחווים המורים, המורות, הגננים והגננות, ששובתים ימים ספורים לפני תחילת החופש הגדול בניסיון להפעיל לחץ על משרד האוצר. "הניתוק של חברי הכנסת זועק לשמים. אמרה דורית חזן, יו"ר ארגון הגננות המחנכות. "חינוך לגיל רך זה לא מותרות. ראוי שילדי ישראל יזכו לאנשי החינוך הטובים ביותר עבורם. העלאת הכספים בעת זאת היא יריקה בפרצופן של עשרות אלפי מורות וגננות".

הפגנת המורים בתל אביב, 30 במאי 2022 (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
"חברי הכנסת מוסיפים לעצמם כסף ואת ציבור המורים הם ממשיכים לדפוק" | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אדר גיל דוד, מורה בבית ספר, הוסיפה בשיחה עם N12: "בושה וחרפה שזה היחס אלינו. חברי הכנסת מוסיפים לעצמם כסף ואת ציבור המורים הם ממשיכים לדפוק. אין לי מושג איך הם מסתכלים על עצמם במראה הבוקר".

"עוד ניתוק מבית היוצר של חברי וחברות הכנסת שלנו", הוסיפה שרון רוזינגנסקי בייאוש. "אני מזמינה את הח"כים לבוא ולהיכנס לעובי הקורה והמחסור העצום שיש בכספים במערכת החינוך בטרם הם יחליטו לדאוג לעצמם. הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו".

"עוד ניתוק מבית היוצר של חברי וחברות הכנסת שלנו, הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו

שרון רוזינגנסקי, מורה בבית ספר

כמו המורים והשוטרים, גם נהגי האוטובוסים שסובלים ממחסור חמור בכוח אדם – זעמו על החלטת חברי הכנסת. "החזירות לא יודעת גבול", טען יוני קריספין, דובר ארגון נהגי ונהגות האוטובוסים, בפני 12N: "רגע לפני הבחירות ועל חשבון משלמי המיסים שקורסים, בחרו לעצמם חברי הכנסת לדאוג לעצמם. די ברור שסכום כסף כה גדול שמיועד לפוליטיקאים עצמם יוצא על חשבוננו. אוי לאותה הבושה".

אילוסטרציה (צילום: אור ירוק, חדשות)
הנהגים מיואשים: "מיליוני השקלים שהיו יכולים להיות עוד תחנת ריענון" | צילום: אור ירוק, חדשות

אתי שמחה, נהגת אוטובוס בבאר שבע, הוסיפה: "לא להאמין כמה ניתוק יש לחברי הכנסת שלנו. בעוד ששרת התחבורה מיכאלי לא דואגת להעברת כספים לתאי שירותים עבורנו, ואני נאלצת לעשות את צרכיי בתוך דלי, היא וחבריה לקואליציה ממשיכים לחלק לעצמם כספים. עשרות מיליוני השקלים האלה יכלו להיות עוד מבנה שישמש לנו כתחנת ריענון. הניתוק של הפוליטיקאים השבעים ומדושני העונג האלה לא יודע שובע".