סימן הוי הזהוב ברשת החברתית אקס (לשעבר טוויטר) של אילון מאסק הוצג ככלי שנועד לסייע למשתמשים לזהות ארגונים רשמיים, אך כעת נראה כי הוא מוענק גם לגופים מפוקפקים. לאחרונה העניקה אקס את הסימן לחשבון של ארגון מכחישי השואה Defund Israel Now - מה שמספק לו חשיפה מוגברת לגולשי ולמשתמשי הרשת החברתית.

המשקיעים של מאסק: הסמים שלו מסכנים את החברות
מאסק על חסימת חשבון חמאס בטוויטר: "החלטה קשה"
אילון מאסק על הסתלקות המפרסמים: "לכו ת*דיינו"
אילון מאסק חושף מה הוא באמת חושב על יהודים
• כך הכין מאסק את הקרקע למתקפת הפייק ניוז

החשבון של Defund Israel Now מצייץ נאומים של היטלר תחת הכותרת "היטלר צדק". לחשבון יש 35 אלף עוקבים שזוכים להצפה של תכנים אנטישמים מובהקים והכחשת שואה. כך, כשמאסק ביקר לאחרונה במחנה ההשמדה אושוויץ, החשבון של Defund Israel Now צייץ תמונה מהביקור עם התיאור "לאחר רצח עם שנעשה לכאורה במאה ה-20".

הציוץ הנעוץ בראשו של עמוד החשבון של Defund Israel Now מקדם תמונה של יהודים העובדים בממשל האמריקאי ושירותי הביטחון בארה"ב, תוך הדהוד הטענה האנטישמית שהם מהווים גורם ישראלי זר השולט במדינה - תיאוריית קונספירציה אנטישמית מוכרת. בציוץ אחר נכתב על יהודים כי הם "רוצחים ושטניים".

החשבון של Defund Israel Now משלם לרשת של מאסק 10-2 אלף דולר בחודש תמורת הוי הזהוב, שמסמן אותו לא רק כגוף "רשמי" אלא אף מסייע לו בקבלת חשיפה בפטלפורמה וקדימות בתגובות.

אקס נאבקת בביקורת על התכנים האנטישמים שמציפים אותה מתחילת מלחמת 7 באוקטובר. לאחר שהשתלט מאסק על טוויטר בשלהי 2022 הוא פיטר את רוב מחלקת המודרציה ופיקוח התוכן של החברה, מה שמקשה באופן טבעי על סילוק תכנים בעייתיים מהפטלפורמה.

דוח שפורסם לפני כחודשיים הראה כי תכנים אנטישמיים מובהקים מוצגים לצד פרסומות באקס, ובעקבות זאת מפרסמים גדולים רבים הסירו את המודעות שלהם מהרשת החברתית. עם חברות אלו נמנות דיסני, אפל ו-IBM. מאסק הגיב להסתלקות המפרסמים בראיון שהעניק לאחר ביקורו האחרון בישראל, ואמר "מפרסמים רוצים לסחוט אותי? לכו תז*יינו".

לאחרונה דווח כי אקס החלה לחלק סימון וי כחול - שבעבר שימש לסימון בעלי חשבונות מאומתים - למשתמשים משלמים שבחרו בכינויים גזעניים כשם המשתמש שלהם. בחברה לא הגיבו לטענות ומשיבים לפניות מצד התקשורת בהודעה אוטומטית שתוכנה "עסוקים, נחזור אחר כך".