אילון מאסק תומך בתיאוריית קונספירציה אנטישמית: האיש העשיר ביותר בעולם הביע אתמול הסכמה עם תיאוריית קונספירציה שמאשימה את היהודים בהפצת שנאה נגד לבנים בציוץ שפרסם ברשת החברתית טוויטר (כיום אקס) שבבעלותו.

מאסק: אחבר את עזה לאינטרנט, איראן קורבן של ארה"ב
האויב החדש של מאסק: הארגון למלחמה באנטישמיות
ראש הממשלה נתניהו נפגש עם המיליארדר אילון מאסק

מאסק, שהוא גם בעל השליטה בחברת הרכב החשמלי הפופולרי טסלה, הגיב לפוסט שבו נכתב כי "קהילות יהודיות דחפו בדיוק את השנאה הדיאלקטית הזאת נגד אנשים לבנים שהם טוענים שמופנית כלפיהם. לא מעניין אותי איך קהילות יהודיות מערביות מבינות עכשיו איך עכשיו המונים של מיעוטים שלא כל כך אוהבים אותן מציפות את המדינה". מאסק הגיב לפרסום הזה במילים "אמרת את האמת".

בהמשך מאסק הוסיף על דבריו, וכתב כי הליגה נגד השמצה - ארגון שנלחם באנטישמיות - תוקפת באופן לא הוגן את המערב, למרות שרוב המערב תומך ביהודים ובמדינת ישראל. הסיבה לכך, לפי מאסק, היא שהם לא יכולים לבקר קבוצות מיעוט אחרות שהן האיום העיקרי על אותם יהודים. "זה לא נכון וזה צריך להיפסק", צייץ.

זו לא הפעם הראשונה שמאסק יוצא באופן גלוי בטוויטר נגד הליגה נגד השמצה. רק לפני חודשיים תקף מאסק בסדרת ציוצים את הליגה, האשים אותה באנטישמיות וכתב כי הוא בוחן לתבוע את הארגון בטענה להשמצה. "בשביל לנקות את השם של הפלטפורמה שלנו בנוגע לאנטישמיות, נראה כי לא תהיה לנו ברירה אלא להגיש תביעת לשון הרע נגד הליגה נגד השמצה. הו, האירוניה", צייץ מאסק.

מאסק האשים את הארגון בירידת ההכנסות מפרסומות של הפלטפורמה שבבעלותו. "ההכנסות שלנו מפרסומות עדיין בירידה ב-60%, בעיקר בגלל לחץ של הליגה נגד השמצה על מפרסמים (זה מה שהמפרסמים אומרים לנו), אז הם כמעט הצליחו להרוג את אקס/טוויטר", צייץ מאסק.

מאז שנטל מאסק את השליטה בטוויטר הוא צמצם דרסטית את כוח האדם בחברה ופירק את המחלקה שפיקחה על של חשבונות החשודים בהטרדה, פרסום תוכן לא חוקי ופרסום תוכן גזעני. בדוח שפרסמה הליגה במרץ האחרון היא האשימה את טוויטר בכך שהיא נכשלת בטיפול בהתגברות השיח האנטישמי שנערך בה. לפי הדוח, רק 28% מהפוסטים שסומנו כאנטישמים מטופלים ומוסרים מטוויטר.