המשקיעים של אילון מאסק חוששים מהשפעת הסמים שהוא נוטל על יכולות הניהול שלו, כך לפי דיווח של הוול סטריט ג׳ורנל. לפי הדיווח, בשנים האחרונות יותר ויותר מנהלים וחברי דירקטוריון בחברות כטסלה ו-SpaceX הביעו חששות מכך שחלק מההתנהגויות השנויות במחלוקת של מאסק שנראות לעתים אימפולסיביות, מתרחשות בשעה שהוא תחת השפעת סמים.

לפי הדיווח, חברי דירקטוריון בטסלה חושדים שמאסק היה תחת השפעת סמים כשצייץ בטוויטר ב-2018 כי בכוונתו להפוך את יצרנית הרכב לחברה פרטית. אותו ציוץ הוביל לפתיחת חקירת מצד רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) ולקנס בגובה 40 מיליון דולר.

גורמים אחרים הקרובים למאסק חושדים כי הוא היה תחת השפעת סמים בעת שהעניק ראיון לניו יורק טיימס. אותו ראיון בוצע בלי שמאסק ייתן הודעה מוקדמת למחלקת התקשורת בטסלה.

מאסק עצמו לא מסתיר את השימוש שהוא מבצע מדי פעם בסמים שונים, ובהם קטמין, קוקאין, אקסטזי, פטריות, LSD ומריחואנה. בעבר אף הצטלם מעשן מריחואנה בראיון לפודקאסט הפופולרי של ג׳ו רוגן - צעד שבעקבותיו מניות טסלה נפלו בשיעור חד.

בעבר ציין מאסק כי הוא נוטל כמויות קטנות של קטמין על מנת להילחם בבעיות הדיכאון שלו. חלק מהסובבים אותו חששו מכך שמאסק משתמש בתרופות אותם הוא נוטל בעצמו ללא כל פיקוח, דבר שיכול להוביל לכך שהוא מאבד לפעמים קשר עם המציאות. מאסק ידוע כמנהל שמקבל החלטות חפוזות, פעמים רבות ללא תיאום עם הסובבים אותו.