בידוק בטחוני גזעני? (צילום: רשות שדות התעופה)
סגור. שדה התעופה באילת | צילום: רשות שדות התעופה

אמנם שביתת התעופה תפגע בעיקר בטיסות הבינלאומיות, אבל אסור לשכוח שגם כל טיסות הפנים לא פועלות היום. כל טיסות אל-על, ארקיע וישראייר לאילת ומאילת לא ימריאו, והנוסעים יאלצו למצוא דרכים חלופיות להגיע לעיר הדרומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברת התעופה "ישראייר" פרסמה בדף הפייסבוק שלה שהיא תעמיד אוטובוסים בתשלום לרשות הנוסעים בנמלי התעופה בן גוריון, דב הוז וחיפה, שיצאו בשעות בהן אמורות להמריא הטיסות לאילת.

חברת "ארקיע" הקדימה את שתי הטיסות הראשונות מנתב"ג ומשדה דב לאילת, שהיו אמורות להמריא ב-05:30 וב-06:40 בהתאמה ל-04:50, כך ששתיהן ימריאו לפני תחילת השביתה. שאר הטיסות לאילת ומאילת - מבוטלות.

50 טיסות פנים מבוטלות

גם חברת אל-על לא תפעיל את שש הטיסות הפנים ארציות שלה היום, טיסות שיצטרפו לסך של כמעט 50 טיסות פנים ארציות שיתבטלו היום. חברת ישראייר הודיעה כי נוסעים המחזיקים כרטיסים לאילת או מאילת בטיסות שלא ימריאו יוכלו להשתמש בכרטיסים במועד אחר. ארקיע ואל-על לא פרסמו הנחיות לבעלי כרטיסים לאילת.

חברות התעופה הישראליות מוחות על האישור הצפוי של הסכם "שמיים פתוחים" עם האיחוד האירופי בישיבת הממשלה השבועית הבוקר. הן טוענות כי הממשלה לא דואגת לתחרות הוגנת בשוק, וכי הן יסבלו מנחיתות לעומת חברות התעופה מאירופה בשל הוצאות הביטחון הגבוהות שלהן וחוסר נגישות לשדות תעופה מבוקשים ביבשת.

שביתה בתעופה - סיקור נרחב:

עובדי התעופה ישבתו בגלל הסכם "שמיים פתוחים"

ההסתדרות מתנגדת להסכם "שמיים פתוחים"

השר לנדאו: הסכם השמיים הפתוחים חיוני לתיירות

צפו: עימות בין שר התחבורה ליו"ר ועד עובדי אל-על

השר כץ: לא ניכנע לאיומי ההשבתה

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"