"ניכנס לעובי הקורה". עיני (צילום: חדשות 2)
לבטל את ההסכם. עופר עיני | צילום: חדשות 2

יו"ר ההסתדרות עופר עיני קורא לראש הממשלה נתניהו למנוע את ההצבעה על הסכם שמיים פתוחים היום בישיבת הממשלה: "הימנע מקבלת החלטה היסטורית, קשה והרסנית. יישום הסכם שמיים פתוחים במתכונתו הנוכחית עלול להוביל לקריסה מוחלטת של ענף התעופה בישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הנני פונה אליך בשעה גורלית זו בקריאה דחופה אל ממשלת ישראל ושריה כולם, להימנע מקבלת החלטות קשות והרסניות, ללא דיון ענייני ועל בסיס מידע חסר ומטעה, בעניין אישור הסכם 'שמיים פתוחים'", כתב עופר עיני לראש הממשלה.

יו"ר ההסתדרות קרא לכניסה לתהליך מסודר של דיון וליבון רציני בסוגיה, תוך שמיעת ושיתוף כל הגורמים הנוגעים בדבר ותוך קיום משא ומתן לשמירת זכויות עובדי ענף התעופה האזרחית בישראל והבטחת המשך קיום חברות התעופה הישראליות.

"יישום ההסכם יביא לפגיעה אנושה בעובדים"

שביתה בנתב"ג (ארכיון) (צילום: עמליה דואק)
החברות הישראליות שובתות. נתב"ג | צילום: עמליה דואק

"ההסתדרות התריעה פעמים רבות כי ליישום ההסכם במתכונתו הנוכחית השלכות חמורות ופגיעה אנושה ובלתי הפיכה בענף התעופה האזרחית במדינת ישראל על עשרות אלפי עובדיו ומשפחותיהם ולמעשה עלול להוביל לקריסה מוחלטת של הענף- ענף, שלמרבה הצער, גם כיום מתמודד עם קשיים לא מבוטלים", כתב יו"ר ההסתדרות לראש הממשלה.

החל משעה חמש בבוקר מושבתות חברות התעופה הישראליות אל-על, ארקיע וישראייר. החברות מתנגדות בצורה נחרצת לאישור הסכם "שמיים פתוחים" עם האיחוד האירופי על ידי הממשלה, אישור שצפוי להתקבל במהלך ישיבת הממשלה השבועית היום. במסגרת ההסכם כל חברת תעופה אירופית תוכל לטוס לישראל, וכל החברות הישראליות יוכלו לטוס לכל יעד באירופה. ההסכם אמור להיות מיושם בהדרגה במהלך חמש השנים הקרובות.

שביתה בתעופה - הסיקור המלא:

עובדי התעופה ישבתו בגלל הסכם "שמיים פתוחים"

ההסתדרות מתנגדת להסכם "שמיים פתוחים"

השר לנדאו: הסכם השמיים הפתוחים חיוני לתיירות

צפו: עימות בין שר התחבורה ליו"ר ועד עובדי אל-על

השר כץ: לא ניכנע לאיומי ההשבתה

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"