נדמה ששביתת עובדי חברות התעופה לא מבהילה את משרד התיירות. להיפך. שעה קלה לאחר ההכרזה על השביתה, המשרד הממשלתי פירסם הודעה רשמית לפיה ביום ראשון, כמתוכנן, תובא לאישור הממשלה הצעת ההחלטה על הסכם "השמים הפתוחים" - אותו הסכם שנוי במחלוקת שהביא להכרזת השביתה מצד עובדי החברות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר התיירות ד"ר עוזי לנדאו מסר כי הסכם השמים הפתוחים הוא "מהלך חיוני, אשר בלעדיו תעשיית התיירות, על למעלה מ-200 אלף עובדיה, עומדת בפני התמוטטות. עם זאת", הבהיר לנדאו, "על הממשלה לנקוט בכל הצעדים הדרושים על מנת להבטיח לאל על וליתר חברות התעופה הישראליות יכולת להתחרות בשוק התעופה".

משרד התיירות תומך במהלך "השמים הפתוחים" שהוביל משרד התחבורה. לטענת משרד התיירות מדובר במהלך שיביא להורדת מחירי הטיסות לצרכן הישראלי אבל גם לנופשים מחוץ לארץ, ובכך יזניק את התיירות לישראל במאות אלפי תיירים חדשים.

החשש של ההסתדרות ועובדי חברות התעופה הישראליות מובן למשרד התיירות. גם שם מבינים שצירופה של ישראל למועדון האירופי יפתח הזדמנויות חדשות גם עבור שחקנים נוספים בענף התעופה, דבר שיביא להגברת התחרות. לכן, מדגישים במשרד התיירות, המדינה צריכה למצוא דרך להבטיח את איתנותן של חברות התעופה הישראליות במסגרת ההסכם החדש.