הצצה לתלוש המשכורת של סוכני ביטוח: הם מבצעים התאמה ישירה בין צרכי הלקוחות לתוכניות הביטוח השונות ומעריכים את הצרכים העסקיים והפרטיים של הלקוחות והמשאבים הכספיים שלהם. בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 28: סוכני ביטוח

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?
כמה מרוויחים מנהלי שיווק?
כמה מרוויחים מנהלי רשתות חברתיות?
כמה מרוויחים רואי חשבון?
כמה מרוויחים אדריכלים?
כמה מרוויחים גרפיקאים?
כמה מרוויחים מאבטחים?
כמה מרוויחים מעצבי UX/UI?
כמה מרוויחים הנדסאי בניין?
כמה מרוויחים מדריכי ספורט?
כמה מרוויחים פיזיותרפיסטים?
כמה מרוויחים עורכי וידאו?
כמה מרוויחים מתווכי נדל"ן?
כמה מרוויחים קונדיטורים?
כמה מרוויחים יחצנים ודוברים?
כמה מרוויחים שליחים?
כמה מרוויחים אנשי SEO?
כמה מרוויחים מנהלי דיגיטל?
כמה מרוויחים עוזרים אישיים?
כמה מרוויחים יועצים ארגוניים?
כמה מרוויחים מפתחי אלגוריתמים?

מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, שבו השתתפו למעלה מ-300 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) לסוכני ביטוח הוא 11,990 שקלים. גם במקצוע הזה קיימים פערי שכר בין גברים לנשים: בעוד ששכר ממוצע לסוכן ביטוח עומד על 12,560 שקלים, שכרה של אישה באותו המקצוע עומד על 10,710 שקלים בלבד.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. באזור ירושלים, ירוויח סוכן ביטוח כ-14,080 שקלים, במרכז - כ-12,320 שקלים בממוצע, בדרום - 12,130 שקלים, בשפלה - 12,090 שקלים ובצפון - 10,270 שקלים.

יותר משרות סוכני ביטוח, יותר מתמודדים על כל משרה

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו 9,680 שקלים בממוצע, בין שנתיים ל-4 שנות ותק יניבו שכר של 12,190 שקלים, 5-8 שנות ותק שוות שכר חודשי של 13,560 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כסוכני ביטוח תרוויחו 14,100 שקלים בממוצע.

בשנים האחרונות מספר המשרות המוצעות במקצוע הזה עולה - וגם מספר המתמודדים על כל משרת סוכן ביטוח: בשנת 2018 היו 1,173 משרות סוכני ביטוח פנויות, שעל כל אחת מהן התחרו 23 מועמדים.

"סוכן ביטוח מציע ללקוח אסטרטגיה ארוכת טווח כולל תכנון פנסיוני, ניהול הסיכונים וייעוץ בענייני ביטוח", מסבירה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs. "לצורך כך, עליו להכיר פוליסות ביטוח שונות כמו ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות, ביטוח דירה ותכולה, אובדן כושר עבודה, ביטוח מנהלים ועוד. סוכן ביטוח יכול להתמחות בסוגים מסוימים של ביטוח כמו סוכן ביטוח פנסיוני או סוכן ביטוח המתמחה בביטוח חיים".

"ישנם תחומי ביטוח, בעיקר כשמדובר בביטוחי רכוש, בהם תיווכו של סוכן הביטוח הופך להיות פחות נחוץ", היא מוסיפה. "החברות הישירות הפועלות בשוק מציעות היום שרות כולל ומלא של רכישה, כמו גם ניהול תביעה ביטוחית ללא סוכנים. שיטת השיווק הישירה, מעבר לכך שהיא קלה ופשוטה, סייעה גם בהוזלה משמעותית של המוצרים הביטוחיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו