הצצה לתלוש המשכורת של מתווכי נדל"ן: הדרישה למקצוע הזה הולכת וגדלה - ויותר ויותר אנשים מוכשרים למקצוע הזה באמצעות קורסים ייעודיים ומהירים. בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 19: מתווכי נדל"ן

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?
כמה מרוויחים מנהלי שיווק?
כמה מרוויחים מנהלי רשתות חברתיות?
כמה מרוויחים רואי חשבון?
כמה מרוויחים אדריכלים?
כמה מרוויחים גרפיקאים?
כמה מרוויחים מאבטחים?
כמה מרוויחים מעצבי UX/UI?
כמה מרוויחים הנדסאי בניין?
כמה מרוויחים מדריכי ספורט?
כמה מרוויחים פיזיותרפיסטים?
כמה מרוויחים עורכי וידאו?

מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, בו השתתפו למעלה מ-300 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) למתווכי נדל"ן הוא 11,870 שקלים. גם במקצוע הזה קיימים פערי שכר בין גברים לנשים: בעוד מתווך נדל"ן ירוויח 12,080 שקלים בחודש בממוצע, אישה באותו תפקיד תרוויח בחודש 11,210 שקלים בלבד.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. במרכז, בצפון, בירושלים ובשרון השכר למתווכי נדל"ן די זהה: 12,150 שקלים במרכז, 11,790 שקלים בצפון, 11,620 שקלים בממוצע בירושלים ו-11,560 שקלים בשרון. בשפלה שכרו של מתווך נדל"ן עומד על כ-10,860 שקלים בממוצע - ובדרום השכר נמוך למדי בהשוואה ליתר האזורים בארץ: 8,780 שקלים בלבד בחודש.

הדרישה למתווכי נדל"ן הולכת וגדלה

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו 10,610 שקלים בממוצע, בין שנתיים ל-4 שנות ותק יניבו שכר של 10,700 שקלים, 5-8 שנות ותק שוות שכר חודשי של 14,500 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כמתווכי נדל"ן תרוויחו 15,100 שקלים בממוצע.

בשנים האחרונות ישנה ירידה קלה במספר משרות מתווכי הנדל"ן הזמינות ומספר המועמדים המבקשים להתקבל לכל משרה כזו הולך ועולה: בשנת 2017 היו 1,727 משרות פנויות שעל כל אחת מהן התחרו 27 מועמדים.

שכר משתנה בהתאם לכמות העסקאות (צילום: 123rf, חדשות)
שכר משתנה בהתאם לכמות העסקאות | צילום: 123rf, חדשות

"הדרישה לסוכני נדל"ן הולכת וגדלה עם השוק", מסבירה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs. "חברות נדל"ן מגייסות מתווכים לאורך כל השנה וחלקן אף מציעות קורסי הכשרה ייעודיים שבסיומם מוענק רישיון תיווך. השכר של מתווכי הנדל"ן משתנה בהתאם לכמויות ולגודל העסקאות שהוא מצליח לבצע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו