הצצה לתלוש המשכורת של קונדיטורים: אין כמעט ערב מבלי שעל מסך הטלוויזיה שלנו משודרת תכנית עם מאפה מתקתק כלשהו, אלא שלעבוד במקצוע הקונדיטוריה לא מניב שכר גבוה במיוחד לשכירים ואפילו לא לעצמאים - אלא אם צברתם שם ומוניטין רחב בתחום. בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 20: קונדיטורים

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?
כמה מרוויחים מנהלי שיווק?
כמה מרוויחים מנהלי רשתות חברתיות?
כמה מרוויחים רואי חשבון?
כמה מרוויחים אדריכלים?
כמה מרוויחים גרפיקאים?
כמה מרוויחים מאבטחים?
כמה מרוויחים מעצבי UX/UI?
כמה מרוויחים הנדסאי בניין?
כמה מרוויחים מדריכי ספורט?
כמה מרוויחים פיזיותרפיסטים?
כמה מרוויחים עורכי וידאו?
כמה מרוויחים מתווכי נדל"ן?

מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, בו השתתפו למעלה מ-300 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) לקונדיטורים הוא 7,140 שקלים. גם במקצוע הזה קיימים פערי שכר בין גברים לנשים: בעוד ששכר ממוצע לקונדיטור יעמוד על 7,860 שקלים, שכר חודשי של קונדיטורית הינו 6,700 שקלים בלבד.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. במרכז, שכר ממוצע של קונדיטור יעמוד על 7,310 שקלים, בשפלה - 7,220 שקלים, באזור ירושלים - 7,180 שקלים, בצפון - 7,080 שקלים, בשרון - 7,050 שקלים ובדרום השכר של קונדיטורים הוא הנמוך ביותר: 6,540 שקלים בלבד.

קיימים הבדלים בין קונדיטורים שכירים לעצמאיים

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו 6,020 שקלים בממוצע, בין שנתיים ל-4 שנות ותק יניבו שכר של 6,640 שקלים, 5-8 שנות ותק שוות שכר חודשי של 7,700 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כקונדיטורים תרוויחו 9,000 שקלים בממוצע.

בשנים האחרונות ישנה יציבות במספר משרות הקונדיטוריה הזמינות בשנה ומספר המועמדים המבקשים להתקבל די זהה מדי שנה: בשנת 2017 היו 1,127 משרות פנויות שעל כל אחת מהן התחרו 8 מועמדים.

מקצוע מתוק, השכר קצת פחות (צילום: 123RF, חדשות)
מקצוע מתוק, השכר קצת פחות | צילום: 123RF, חדשות

"יש להבחין בין קונדיטור עצמאי (ולעיתים גם בעל קונדיטוריה) לבין אלה השכירים המועסקים בבתי מלון, מסעדות, מאפיות ובתי קפה למיניהם, כך שהשכר ישתנה עפ"י הנ"ל ועפ"י היקף העבודה", מדגישה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו