הצצה לתלוש המשכורת של יועצים ארגוניים: יותר ויותר ארגונים נעזרים בשירותיהם של יועצים ארגוניים כדי לשפר תהליכים בתוך הארגון ולייעל אותם - והדרישה ליועצים כאלה עולה בהתאם. בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 26: יועצים ארגוניים  

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?
כמה מרוויחים מנהלי שיווק?
כמה מרוויחים מנהלי רשתות חברתיות?
כמה מרוויחים רואי חשבון?
כמה מרוויחים אדריכלים?
כמה מרוויחים גרפיקאים?
כמה מרוויחים מאבטחים?
כמה מרוויחים מעצבי UX/UI?
כמה מרוויחים הנדסאי בניין?
כמה מרוויחים מדריכי ספורט?
כמה מרוויחים פיזיותרפיסטים?
כמה מרוויחים עורכי וידאו?
כמה מרוויחים מתווכי נדל"ן?
כמה מרוויחים קונדיטורים?
כמה מרוויחים יחצנים ודוברים?
כמה מרוויחים שליחים?
כמה מרוויחים אנשי SEO?
כמה מרוויחים מנהלי דיגיטל?
כמה מרוויחים עוזרים אישיים?

מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, שבו השתתפו למעלה מ-300 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) ליועצים ארגוניים הוא 12,360 שקלים. גם במקצוע הזה קיימים פערי שכר בין גברים לנשים: בעוד ששכר ממוצע ליועץ ארגוני עומד על 13,820 שקלים, שכרה של אישה באותו המקצוע עומד על 11,700 שקלים.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. בשרון השכר הגבוה ביותר ליועצ/ת ארגוני/ת: 13,660 שקלים, במרכז - 12,820 שקלים, בצפון - 11,840 שקלים, בדרום - 11,240 שקלים, בשפלה - 11,370 שקלים ובירושלים - 10,340 שקלים.

הביקוש ליועצים ארגוניים עולה: יותר משרות במשק

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו 8,930 שקלים בממוצע, בין שנתיים ל-4 שנות ותק יניבו שכר של 10,690 שקלים, 5-8 שנות ותק שוות שכר חודשי של 14,430 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כיועצים ארגוניים תרוויחו 17,290 שקלים בממוצע.

בשנים האחרונות מספר המתחרים על כל משרה מהתחום עולה: בשנת 2018 היו 352 משרות פנויות שעל כל אחת מהן התחרו 50 מועמדים.

"ייעוץ ארגוני עוסק ברצון לשפר תהליכים ולייעל אותם, בתוך הארגון או בסביבה הקרובה שלו", מסבירה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs. "בעידן המודרני, ארגונים נמצאים באופן מתמיד בתהליכים של שינוי וצריכים לחזק את כושר ההסתגלות שלהם. זו הסיבה שיש גם גידול עקבי במספר המשרות בתחום שרק ממשיך וגדל".

"יועצים ארגוניים מסייעים למנהלים בארגון להבין ולהגדיר את המטרות בסביבה שהוא פועל, ולבחור את הדרך הטובה ביותר כדי להשיגן", היא מבהירה, "רבים מתהליכי הייעוץ הארגוני מתבצעים על ידי יועץ חיצוני, כיוון שהוא נתפס בעיני המנהלים והעובדים כיותר". 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו