הצצה לתלוש המשכורת של מפתחי אלגוריתמים: זהו אחד מחמשת התפקידים עם השכר הגבוה ביותר במשק כיום - וישנה עלייה עצומה בביקוש אליו בשוק. בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 27: מפתחי אלגוריתמים

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?
כמה מרוויחים מנהלי שיווק?
כמה מרוויחים מנהלי רשתות חברתיות?
כמה מרוויחים רואי חשבון?
כמה מרוויחים אדריכלים?
כמה מרוויחים גרפיקאים?
כמה מרוויחים מאבטחים?
כמה מרוויחים מעצבי UX/UI?
כמה מרוויחים הנדסאי בניין?
כמה מרוויחים מדריכי ספורט?
כמה מרוויחים פיזיותרפיסטים?
כמה מרוויחים עורכי וידאו?
כמה מרוויחים מתווכי נדל"ן?
כמה מרוויחים קונדיטורים?
כמה מרוויחים יחצנים ודוברים?
כמה מרוויחים שליחים?
כמה מרוויחים אנשי SEO?
כמה מרוויחים מנהלי דיגיטל?
כמה מרוויחים עוזרים אישיים?
כמה מרוויחים יועצים ארגוניים?


מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, שבו השתתפו למעלה מ-300 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) למפתחי אלגוריתמים הוא 24,960 שקלים. גם במקצוע הזה קיימים פערי שכר בין גברים לנשים: בעוד ששכר ממוצע למפתח אלגוריתמים עומד על 25,310 שקלים, שכרה של אישה באותו המקצוע עומד על 22,580 שקלים בלבד.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. באזור השרון, ירוויח מפתח אלגוריתמים 25,760 שקלים בממוצע, במרכז - 25,540 שקלים, בשפלה - 24,930 שקלים, בצפון - 24,570 שקלים, בירושלים - 23,640 שקלים ובדרום - 21,730 שקלים.

נסיקה במספר המשרות המוצעות של מפתחי אלגוריתמים 

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו 21,300 שקלים בממוצע, בין שנתיים ל-4 שנות ותק יניבו שכר של 23,540 שקלים, 5-8 שנות ותק שוות שכר חודשי של 27,800 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כמפתחי אלגוריתמים תרוויחו כ-30,980 שקלים בממוצע.

בשנים האחרונות מספר המשרות המוצעות במקצוע הזה עולה דרמטית: בשנת 2018 היו 1,273 משרות מפתחי אלגוריתמים פנויות (לעומת 1,034 בלבד ב-2017), שעל כל אחת מהן התחרו 8 מועמדים.

"התפקיד הוא אחד מחמשת התפקידים עם השכר הגבוה ביותר במשק", מסבירה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs. "פיתוח אלגוריתמים הוא תהליך מתמטי שנועד להתמודד עם בעיות טכניות כמו זיהוי עצמים, הפחתת רעשים בשיחת טלפון, קידום אתרים וכדומה. תהליך פיתוח אלגוריתמים כולל מספר צעדים כמו הגדרת בעיה, פיתוח מודל, אפיון המפרט הטכני לפיתוח האלגוריתם. זה מקצוע שנפוץ בכל הענפים והתעשיות - מחשבים, אינטרנט ואפילו עסקים, במיוחד לאור הגידול במידע".

"כיום משתמשים בפיתוח אלגוריתמים לניתוח כמויות גדולות של נתונים ולשיפור תהליכים עסקיים כמו גם להפשטת פעולות ואוטומציה של תהליכים, הצפנה, תהליכי חיפוש, התראות חכמות בזמן אמת, עיבוד תמונה, כלי ראייה ממוחשבים ועוד", היא מוסיפה. "מפתחי אלגוריתמים משקיעים גם מאמצים בשיפור פיתוח אלגוריתמים לצמצום עלויות, הפחתת זמני פיתוח וייעול הביצועים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו