הצצה לתלוש המשכורת של טלרים: זה נחשב לתפקיד התחלתי בבנק עם שכר נמוך, אך הוא דורש אחריות רבה ושירותיות ברמה גבוהה. בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 29: טלרים (כספרים)  

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?
כמה מרוויחים מנהלי שיווק?
כמה מרוויחים מנהלי רשתות חברתיות?
כמה מרוויחים רואי חשבון?
כמה מרוויחים אדריכלים?
כמה מרוויחים גרפיקאים?
כמה מרוויחים מאבטחים?
כמה מרוויחים מעצבי UX/UI?
כמה מרוויחים הנדסאי בניין?
כמה מרוויחים מדריכי ספורט?
כמה מרוויחים פיזיותרפיסטים?
כמה מרוויחים עורכי וידאו?
כמה מרוויחים מתווכי נדל"ן?
כמה מרוויחים קונדיטורים?
כמה מרוויחים יחצנים ודוברים?
כמה מרוויחים שליחים?
כמה מרוויחים אנשי SEO?
כמה מרוויחים מנהלי דיגיטל?
כמה מרוויחים עוזרים אישיים?
כמה מרוויחים יועצים ארגוניים?
כמה מרוויחים מפתחי אלגוריתמים?
כמה מרוויחים סוכני ביטוח?

מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, שבו השתתפו למעלה מ-300 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) לטלרים הוא 6,200 שקלים. גם במקצוע הזה קיימים פערי שכר בין גברים לנשים: בעוד ששכר ממוצע לטלר עומד על 6,630 שקלים, שכרה של אישה באותו המקצוע עומד על 6,020 שקלים בלבד.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. בשרון ירוויח טלר כ-6,410 שקלים, בירושלים - 6,300 שקלים בחודש, באזור המרכז - 6,220 שקלים, בשפלה - 6,210 שקלים, בצפון - 6,080 שקלים ובדרום - 6,050 שקלים.

פחות משרות טלרים, יותר ביקוש לעבוד בתפקיד

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו 6,100 שקלים בממוצע, בין שנתיים ל-4 שנות ותק יניבו שכר של 6,220 שקלים, 5-8 שנות ותק שוות שכר חודשי של 6,660 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כטלרים תרוויחו 8,290 שקלים בממוצע.

בשנים האחרונות מספר המשרות המוצעות במקצוע הזה יורד - סביר להניח שעקב המעבר של שירותי בנק רבים לפלטפורמות דיגיטליות: בשנת 2018 היו 1,669 משרות טלר פנויות (לעומת 2,008 משרות ב-2017) שעל כל אחת מהן התחרו 38 מועמדים.

"טלר הוא תפקיד התחלתי בבנק, שלרוב יעסקו בו סטודנטים או בוגרים בתחומים פיננסיים בתחילת הדרך", מסבירה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs.  "התפקיד כולל קבלת קהל בבנק וביצוע פעולות בסיסיות (הפקדה ומשיכת כספים, העברה בין חשבונות, מסירת מידע, פתיחה וסגירת הקופה ולעתים גם פעולות שירות ומכירה)".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו