הצצה לתלוש המשכורת של עוזרים אישיים: מי שממלא את התפקיד הזה משמש למעשה "יד ימינו" של גורם בכיר בארגון פרטי, ממשלתי או ציבורי - לרוב של המנכ"ל, הסמנכ"ל ובעלי תפקידים בכירים נוספים. בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 25: עוזרים אישיים

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?
כמה מרוויחים מנהלי שיווק?
כמה מרוויחים מנהלי רשתות חברתיות?
כמה מרוויחים רואי חשבון?
כמה מרוויחים אדריכלים?
כמה מרוויחים גרפיקאים?
כמה מרוויחים מאבטחים?
כמה מרוויחים מעצבי UX/UI?
כמה מרוויחים הנדסאי בניין?
כמה מרוויחים מדריכי ספורט?
כמה מרוויחים פיזיותרפיסטים?
כמה מרוויחים עורכי וידאו?
כמה מרוויחים מתווכי נדל"ן?
כמה מרוויחים קונדיטורים?
כמה מרוויחים יחצנים ודוברים?
כמה מרוויחים שליחים?
כמה מרוויחים אנשי SEO?
כמה מרוויחים מנהלי דיגיטל?

מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, שבו השתתפו למעלה מ-300 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) לעוזרים אישיים הוא 9,650 שקלים. גם במקצוע הזה קיימים פערי שכר בין גברים לנשים - אלא שבמקרה הזה, אישה מרוויחה יותר מגבר: בעוד ששכר ממוצע לעוזר אישי עומד על 9,580 שקלים, שכרה של אישה באותו המקצוע עומד על 9,680 שקלים.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. במרכז השכר הגבוה ביותר לעוזר/ת אישי/ת והוא עומד על 10,040 שקלים בממוצע, בשרון - 9,970 שקלים, בירושלים - 9,060 שקלים, בדרום - 8,850 שקלים, בדרום - 8,850 שקלים ובצפון - 8,810 שקלים בממוצע בחודש.

הרבה יותר משרות, פחות ופחות מתמודדים

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו 7,940 שקלים שקלים בממוצע, בין שנתיים ל-4 שנות ותק יניבו שכר של 9,060 שקלים, 5-8 שנות ותק שוות שכר חודשי של 9,660 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כעוזרים אישיים תרוויחו 10,840 שקלים בממוצע.

בשנים האחרונות מספר המתחרים על כל משרה מהתחום הולך ויורד - זאת לעומת מספר המשרות המוצעות שדווקא עולה: בשנת 2017 היו 5,506 משרות פנויות שעל כל אחת מהן התחרו 49 מועמדים (בהשוואה ל-65 מועמדים על כל משרה ב-2014).

פחות מבקשים להתקבל למשרת עוזר/ת אישי/ת (צילום: 123RF, חדשות)
פחות מבקשים להתקבל למשרת עוזר/ת אישי/ת | צילום: 123RF, חדשות


 
"התפקיד נחשב בכיר בתחום האדמיניסטרציה, היות והוא דורש ניסיון בתחום ויכולות ארגון ותפעול מוכחות", מסבירה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs. "לא נדרשת בהכרח השכלה או הכשרה ספציפית לתפקיד אלא כישורים אישיים ומיומנויות ניהול ותפעול. התפקיד דורש שעות עבודה רבות ורמת זמינות גבוהה והשכר משתנה בהתאם לוותק ולתחום פעילות החברה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו