הצצה לתלוש המשכורת של שליחים: בעידן שבו הקניות ברשת הולכות ומתרבות, נוח מאוד לבקש משליח שיביא לכם את החבילה עד הבית. אבל האם פעם שאלתם את עצמכם כמה הם מרוויחים? בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 22: שליחים

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?
כמה מרוויחים מנהלי שיווק?
כמה מרוויחים מנהלי רשתות חברתיות?
כמה מרוויחים רואי חשבון?
כמה מרוויחים אדריכלים?
כמה מרוויחים גרפיקאים?
כמה מרוויחים מאבטחים?
כמה מרוויחים מעצבי UX/UI?
כמה מרוויחים הנדסאי בניין?
כמה מרוויחים מדריכי ספורט?
כמה מרוויחים פיזיותרפיסטים?
כמה מרוויחים עורכי וידאו?
כמה מרוויחים מתווכי נדל"ן?
כמה מרוויחים קונדיטורים?
כמה מרוויחים יחצנים ודוברים?

מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, בו השתתפו למעלה מ-300 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) ליחצנים ודוברים הוא 7,370 שקלים. גם במקצוע הזה קיימים פערי שכר בין גברים לנשים: בעוד ששכר ממוצע לשליח עומד על 7,360 שקלים, שכר חודשי של שליחה הינו 6,370 שקלים.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. בדרום - שכר של שליח/ה נחשב לגבוה בהשוואה ליתר האזורים בארץ ועומד על 7,870 ש"ח בממוצע. במרכז - 7,740 שקלים בממוצע בחודש, בשפלה - 7,590 שקלים, בצפון - 6,800 שקלים, בירושלים - 6,490 שקלים - ובשרון 6,450 שקלים.

עידן הקניות ברשת בשיאו - הביקוש לשליחים גבוה

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו 7,250 שקלים שקלים בממוצע, בין שנתיים ל-4 שנות ותק יניבו שכר של 7,570 שקלים, 5-8 שנות ותק שוות שכר חודשי של 7,690 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כיחצנים ודוברים תרוויחו 8,270 שקלים בממוצע.

בשנים האחרונות מספר המתחרים על כל משרה מהתחום עולה - והביקוש לשליחים גדל: בשנת 2017 היו 1,160 משרות פנויות שעל כל אחת מהן התחרו 34 מועמדים.

גידןל בגיוסי השליחים בעידן האונליין (צילום: rf123, חדשות)
גידןל בגיוסי השליחים בעידן האונליין | צילום: rf123, חדשות

"ישנה דרישה גדולה לשליחים שנובעת בין היתר מתור הזהב של הקניות ברשת", מדגישה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs. "יותר ויותר אנשים קונים את הדברים שלהם באונליין, ומישהו צריך לשנע את הדברים אל בית הלקוח. זה מביא לעלייה רבה בכל המערך התומך של הדבר הזה, ובין היתר לגידול בגיוסי השליחים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו