הצצה לתלוש המשכורת של מנהלי דיגיטל: זה אחד התפקידים הנחשקים בתעשיית האינטרנט היום - תפקיד שמשלב בין ידע וטכנולוגיה לחשיבה שיווקית ויצירתית ונוגע בפלטפורמות ובעולמות תוכן שונים. בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 24: מנהלי דיגיטל

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?
כמה מרוויחים מנהלי שיווק?
כמה מרוויחים מנהלי רשתות חברתיות?
כמה מרוויחים רואי חשבון?
כמה מרוויחים אדריכלים?
כמה מרוויחים גרפיקאים?
כמה מרוויחים מאבטחים?
כמה מרוויחים מעצבי UX/UI?
כמה מרוויחים הנדסאי בניין?
כמה מרוויחים מדריכי ספורט?
כמה מרוויחים פיזיותרפיסטים?
כמה מרוויחים עורכי וידאו?
כמה מרוויחים מתווכי נדל"ן?
כמה מרוויחים קונדיטורים?
כמה מרוויחים יחצנים ודוברים?
כמה מרוויחים שליחים?
כמה מרוויחים אנשי SEO?

מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, בו השתתפו למעלה מ-300 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) למנהלי דיגיטל הוא 12,670 ש"ח. גם במקצוע הזה קיימים פערי שכר בין גברים לנשים: בעוד ששכר ממוצע לגבר שעוסק במקצוע הזה עומד על 13,190 שקלים, שכרה של אישה באותו המקצוע עומד רק על 11,990 שקלים.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. בשרון מנהלי דיגיטל ירוויחו 13,350 שקלים בממוצע, במרכז - 13,030 שקלים, בירושלים - 11,170 שקלים, בשפלה - 11,140 שקלים בממוצע בצפון - 11,010 שקלים ובדרום - 10,200 שקלים בממוצע בלבד.

זינוק במתמודדים על כל משרת מנהל/ת דיגיטל

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו 9,580 שקלים בממוצע, בין שנתיים ל-4 שנות ותק יניבו שכר של 11,220 שקלים, 5-8 שנות ותק שוות שכר חודשי של 14,700 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כמנהלי דיגיטל תרוויחו 16,330 שקלים בממוצע.

בשנים האחרונות מספר המתחרים על כל משרה מהתחום עולה: בשנת 2017 היו 1,583 משרות פנויות שעל כל אחת מהן התחרו 47 מועמדים.

פייסבוק (צילום: רויטרס, חדשות)
הרשתות החברתיות - חזית פעולה מרכזית | צילום: רויטרס, חדשות

"מנהל דיגיטל אחראי על ניהול ותפעול אפקטיבי של כל הנכסים הדיגיטליים והופך את האסטרטגיה העסקית למהלכים המותאמים לזירה הדיגיטלית", מסבירה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs. "מנהלי דיגיטל פועלים בכמה חזיתות: שיווק ברשתות החברתיות, ניוזלטרים, קידום אתר, קמפיינים בגוגל ובאתרים שונים ובסושיאל. הוא מתכנן את הפעילות השיווקית כך שתתאים באופן ייחודי לכל ערוץ מדיה".

"חלק חשוב בעבודתו של מנהל דיגיטל הוא הניתוח של הנתונים כתוצאה מהפעילות הדיגיטלית", היא מוסיפה. "הוא נדרש לעקוב, למדוד ולבצע אופטימיזציה על מנת לשפר ביצועים. מנהל דיגיטל מנהל מחלקת דיגיטל הכוללת לרוב אנשי תוכן, מנהלי קמפיינים, מקדמי אתרים ומעצבים גרפיים או ספקים המבצעים עבודות אלה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו