בעוד שלושה שבועות (21.4), צפוי להיות היום הכי עמוס בנתב"ג מאז תחילת המלחמה, וחופשת הפסח תצא לדרך באופן רישמי. בכל שנה חג הפסח מסמל את תחילת עונת החופשות וכך יקרה גם השנה, כאשר אחרי חודשים רבים, לא מעט ישראלים ירשו לעצמם לטוס, אלא אם כן המצב הביטחוני ישתנה.

השנה, בניגוד לשנה שעברה, ניתן לראות שני שינויים מרכזיים: הראשון, מספר הנוסעים בנתב"ג במהלך חופשת פסח 2024 תעמוד על כ-60 אלף ביום הכי עמוס, זאת לעומת כ-100 אלף נוסעים בימים הכי עמוסים בחג בשנה שעברה. שינוי מרכזי נוסף, הוא יציאתה של טורקיה ממפת היעדים של הישראלים. טורקיה, לרבות איסטנבול ואנטליה, היו היעדים המובילים בעבר, והשנה יעדים אחרים יצטרכו למלא את מקומם, בזמן של תפעל אף טיסה ישירה בין המדינות.

> 24 יעדם מומלצים לשנת 2024

> הרשימה השחורה: אלה כל המדינות שנגדנו מאז המלחמה

> לנצח את השיטה: כך תשלמו פחות על חבילת הנופש בפסח

"בחג הפסח 2023 היעדים שהיו בראש טבלת הביקושים לישראלים היו איסטנבול ואנטליה שבטורקיה ושארם אל-שייח' שבסיני", אומר אורן כהן מגורי, סמנכ"ל השיווק והמכירות של השטיח המעופף. "בעקבות ירידת יעדים אלו ממפת התיירות לשנת 2024, בפסח הזה אנו רואים עליה משמעותית בהזמנות לחג ליעדי יוון וקפריסין, רודוס וכרתים לחופשות בטן גב ואתונה האהובה על הישראלים לחופשת עיר.

"ישראלים רבים מתכננים לבלות את חופשת הפסח ביעדים אלו ובעקבות מחירים גבוהים בחג עצמו, נופשים רבים מגיעים שבוע לפני החג שבו הילדים כבר בחופש מהמסגרות. מדובר בחיסכון שיכול להגיע ל-800 דולרים למשפחה".

רודוס חוף לינדוס (צילום: Fabio Michele Capelli, shutterstock)
רודוס | צילום: Fabio Michele Capelli, shutterstock

גיל גמליאל, סמנכ"ל חוויית לקוח ומשאבי אנוש בדיזנהאוז גרופ, מוסיף: "ככל שנתקרב לפסח נמשיך לראות את התחזקות הביקושים. זה עדיין לא בהיקפים של לפני שנה אבל זה מתקרב לשם. זו מגמה שאנחנו רואים גם בתיירות היוצאת וגם בתיירות הפנים.

"לגבי תיירות יוצאת, אנחנו רואים מגוון רחב יותר של יעדים, ביניהם מדינות אירופה, האמירויות, ארה"ב והמזרח הרחוק, זאת לצד הזמנת חופשות לתקופות ארוכות יותר. יותר ויותר ישראלים מרגישים בטוח לטוס גם לתקופות של עשרה ימים ושבועיים, ופסח זו הזדמנות מצוינת לנופש מהסוג הזה.

"לגבי המחירים - חרף החזרה של חברות תעופה זרות, עדיין מחירי הטיסות גבוהים, ואני ממליץ לבחון במידת האפשר הזמנת טיסות לתקופה שלפני ליל הסדר או לזאת שאחריו. לעיתים שינוי של יום יכול להיות משמעותי בעשרות אחוזים".

כמה תשלמו על חופשה בפסח?
?

ב-holidayfinder בדקו עבורנו את המגמות לקראת פסח הקרוב. כך למשל, נמצא שהיעדים המובילים שמרבית הישראלים צפויים לטוס אליהם הם פראג, רודוס, אתונה, לרנקה, כרתים, בודפשט ובוקרשט. גם בשנים קודמות אלה היו יעדים אהובים על הישראלים, אך השנה המספרים צפויים לגדול בעקבות יציאתן של איסטנבול, אנטליה, סיני ומרוקו מהמשוואה.

תיירים פראג צ'כיה (צילום: Cristi Croitoru, shutterstock)
פראג | צילום: Cristi Croitoru, shutterstock

בנוסף, יעדים מפתיעים יותר שנתח השוק הישראלי שלהם צפוי לגדול הם טביליסי ובטומי בגאורגיה, שמסתמנים כלהיט החדש במקום טורקיה גם בפסח וגם לחודשי הקיץ. יעדים אלה זולים, יפים, מלאים באטרקציות מצד אחד וטבע מהפנט מצד שני. בנוסף, ניתן לנחות בהם בזמן טיסה קצר של כשעתיים וחצי.

עד כמה המחירים יהיו גבוהים יותר בפסח השנה?

עוז גור, מנכ"ל holidayfinder, מסביר: "היצע הטיסות נמוך השנה במיוחד מאשר משנים קודמות ולכן אנחנו רואים מגמה של עליית מחירים לחופשות הפסח. מדובר בעלייה ממוצעת של כ-20-25% במחירי החופשות לעומת השנה הקודמת. העובדה שיש היצע מוגבל של טיסות, מחייבת מהצרכן הישראלי לחשוב מוקדם יותר על החופשה שלו, להזמין מוקדם יותר, ולחפש באתרים המציעים גמישות מקסימלית גם בחיפוש החופשה וגם בתנאי הביטול.

"החזרה של חברות תעופה תגדיל את היצע הטיסות וייתכן שתביא לירידת מחירים מסוימת, כמו למשל חזרתה של חברת איזיג'ט וחברות לואו קוסט נוספות שחשובה מאוד להורדת מחירי הטיסות ותקל על הישראלים לצאת לחופשה במחירים זולים יותר. יחד עם זאת, צריך לזכור שגם בעולם הביקושים גבוהים מאוד והמלונות ביעדים המבוקשים ביותר צפויים להיות מלאים בתאריכי שיא העונה לקראת יולי-אוגוסט ולכן כדאי לשריין כבר עכשיו את החופשה לפני שהמחירים יעלו".

מסעדה בטומי גאורגיה (צילום: In Green, shutterstock)
בטומי | צילום: In Green, shutterstock

מחירי חבילות ברגע האחרון

רודוס: חופשה משפחתית, בהרכב של 2 מבוגרים ו-2 ילדים, הכוללת טיסות ישירות ולינה במלון 5 כוכבים הכל כלול Mitsis Alila Resort, בין התאריכים 14-18.4 (בדיוק כשהילדים יוצאים לחופש), תעלה כ-544$ לאדם.

בודפשט: חופשה משפחתית, בהרכב של 2 מבוגרים וילד, הכוללת טיסות ישירות ולינה במלון 4 כוכבים Opera Garden Hotel& Apartments הנמצא מרחק הליכה מבית האופרה, בין התאריכים 22-25.4, תעלה כ-696$ לאדם.

טביליסי: חופשה משפחתית, בהרכב של 2 מבוגרים ו-2 ילדים, הכוללת טיסות ישירות עם טרולי ומזוודות כלולות במחיר ולינה במלון 5 כוכבים Ambassadori Hotel על בסיס ארוחת בוקר, בין התאריכים 21-24.4, תעלה כ-872$ לאדם.