יותר מ-1.2 מיליון נוסעים יעברו באפריל ובמהלך חג הפסח בנתב"ג. מדובר בגידול של 33% לעומת חודש מרץ, בו צפויים לעבור בסופו של דבר כ-800,00 נוסעים בסך הכל. 

בימי השיא של החג יעברו בנמל התעופה כ-60 אלף נוסעים, כשהיום העמוס ביותר צפוי להיות 21 באפריל, ערב החג, במהלכו ייצאו הרבה ישראלים על מנת להספיק לחגוג את הסדר בחו"ל. למרות המספרים שגבוהים פי 2 מרוב ימי חודש מרץ, היקף הנוסעים במהלך חופשת הפסח השנה צפוי להיות נמוך בכ-40% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד (אז עברו כ-100,000 נוסעים בימי השיא ויותר מ-2.2 מיליון נוסעים בסך הכל).

> בזמן אמת: אלה השעות העמוסות בנתב"ג

היעדים המובילים בפסח 2024 יהיו יוון וקפריסין, עם כ-60 תנועות מטוסים ביממה וכ-1,840 טיסות במהלך חודש אפריל. יעדים מובילים נוספים הם איחוד האמירויות, ארה"ב ואיטליה. במהלך אפריל צפויות לחזור ארצה חברות תעופה בינ"ל נוספות ובהן בריטיש, איבריה, KLM, אייר קנדה ואחרות.

עומס בנתב"ג (צילום: באדיבות רשות שדות התעופה)
עומסים בנתב"ג אחרי הקורונה | צילום: באדיבות רשות שדות התעופה

רשות שדות התעופה נערכה מבעוד מועד להיקף הנוסעים הצפוי לעבור בנתב"ג בתקופת הפסח. הגדילה את מערך העובדים בשדה, מפעילה קיוסקים לביצוע צ'ק-אין מהיר ומשלוח מזוודות עצמאי, הוסיפה אמצעי בידוק אלקטרוניים מהירים לקיצור התורים ומסלולים מיוחדים לבעלי כבודת יד בלבד, ותרחיב את מערך השאטלים להסעת נוסעים בין הטרמינלים לחניונים.

בנוסף, לקראת חופשת הפסח והגידול בתנועת הנוסעים, הנוסעים מתבקשים לבצע צ'ק-אין מהבית ולהגיע לנמל התעופה שלוש שעות לפני הטיסה. ברחבי הטרמינל פרושים קיוסקים לרישום לטיסה ולהוצאת תג מזוודה, עבור חברות התעופה המאפשרות את התהליך. השימוש בקיוסקים יאפשר לשלוח את המזוודה בדלפקי דרופ-אוף של חברות התעופה. נוסעים ללא כבודת מזוודה יוכלו לעבור בידוק ביטחוני מהיר במגזר דאבליו. כמו כן קוראת רשות שדות התעופה לנוסעים לבדוק היטב את כבודת היד ולוודא כי אין בהם חפצים האסורים להטסה בתיקי יד. 

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, אמרה: "למרות שהלחימה בעזה ובגבול הצפון עדיין נמשכת, משרד התחבורה מקדם את ההיערכות לגידול בתנועת הנוסעים וחזרת החברות הבינלאומיות לישראל וממנה בתנועה האווירית. יחד עם רשות שדות התעופה והנהלת נתב''ג אנו מעודדים את חזרתן של חברות התעופה הבינלאומיות שעצרו את פעילותן כאן מאז תחילת המלחמה. מטרתנו היא להגדיל את היצע הטיסות והיעדים, וכך ליצור תחרות שתוביל להפחתת מחירי הכרטיסים. אני שמחה לראות שמאמצינו נושאים פרי וחברות תעופה נוספות חוזרות אלינו לקראת פסח, ויאפשרו לכלל תושבי ישראל, ובייחוד משרתי המילואים, לצאת להתרענן בחו"ל. יחד עם כל עם ישראל אני מתפללת לשובם המהיר של כל החטופים לקראת חג החירות, ושנזכה לחגוג איתם יחד את ליל הסדר".