חופשת הפסח מתקרבת בצעדי ענק: חופשת בתי הספר מתחילה בתאריך 14.4, ליל הסדר יתקיים בתאריך 22.4 וערב החג השני 29.4. בתקופה הזו לא מעט ישראלים טסים לחו"ל, מה שמוביל תמיד לעליית מחירים משמעותית של תחילת העונה. השנה, בעקבות היצע חברות התעופה המצומצם, המחירים צפויים אפילו להיות גבוהים יותר.

בהולידיי פיינדר מציינים שכבר רואים עליה של 40 אחוזים במחירים לחופשות בשבוע של ליל הסדר, כמו כן גם עלייה במחירים לשבוע שלפני, אך מתונה יותר. יחד עם זאת, מי שיכול להיות גמיש בתאריכי הטיסה שלו, עוד יכול למצוא מחירים זולים יותר. כך למשל, מומלץ לנצל את הסופ"ש שלפני חופשת הילדים מהבית ספר. לצאת בחמישי ה-11.4 או בשישי ה-12.4, או כמה ימים לפני ליל הסדר ולחסוך. 

לדוגמה: חופשה משפחתית בהרכב של 2 מבוגרים ו-2 ילדים בבודפשט, הכוללת טיסות ישירות ולינה במלון דירות Vagabond Brodway, בין התאריכים 18-22.4 תעלה כ-647 דולרים לאדם. אותה חופשה בדיוק שבוע לאחר מכן תעלה כבר 1,098 דולרים לאדם. פער של מעל 50 אחוזים.

שם המשחק: להיות גמישים

חני סובול, מנכ"לית דיזנהאוז גרופ, משתפת בכמה טיפים נוספים שכדאי להכיר: "מגמת ההתאוששות לקראת פסח ממשיכה להתחזק ובשיעור גדול יותר. שמירה על שגרה יחסית, מזג האויר שמתחמם, ירידת הדולר והחזרה של חברות התעופה הזולות – כל אלו תורמים לעליה בביקושים. מי שיזמין כעת, כששער הדולר נמוך והביקושים עדיין לא בשיאם לעומת מה שיהיה בתאריכים קרובים יותר, ישלם פחות".

בודפשט - הולידי פיינדר (צילום: ZoltanGabor, getty images)
מומלץ לטוס בסופ"ש לפני תחילת החופש מבית הספר. בודפשט | צילום: ZoltanGabor, getty images

בנוסף, סובול מציינת שתמיד מומלץ לבחון אלו יעדים זולים יותר באותו סגמנט. "פולין תהיה זולה יותר מצ'כיה, גאורגיה בדרך כלל תהיה זולה יותר מבלגרד, ורומא תהיה זולה יותר מפאריז. בנופש משפחתי של 5-7 נפשות, גם פערים קטנים יכולים להיות משמעותיים במצטבר".

"נקודה אחרונה - חופשת פסח בישראל היא ארוכה. אלו שיזמינו נופש לשבוע שלפני ליל הסדר או לקראת סוף החג סביר שייהנו ממחירים אטרקטיביים יותר".

חג ראשון מול חג שני

ניר מזור, סמנכ"ל קשרי תעופה, גם מציין שמומלץ להקדים להזמין: "באופן מסורתי החג הראשון הוא חג שבו רבים בוחרים להישאר בחיק המשפחות. לכן, יש פה ושם הזדמנויות למחירים זולים, בוודאי ביחס לאלו שמגיעים בחול המועד, שם הביקוש הוא בשיאו ובהתאם המחירים. בחג השני שוב תחול התמתנות מסוימת במחירים אך אלו צפויים להיות גבוהים במעט מהחג הראשון. חשוב לציין שהמחירים הם דינמיים ובכל יום משתנים בהתאם לביקושים ולהזמנות בפועל. בכל מקרה, לא צפויה הוזלה והכיוון מעתה ועד החג די ברור לכיוון המשך התייקרויות".

ורשה פולין  (צילום: BBA Photography, shutterstock)
מומלץ לשקול לטוס לורשה הזולה | צילום: BBA Photography, shutterstock

אסף בן דב, סמנכ"ל שיווק ומכירות מלונות אפריקה ישראל, מנהלת המותגים Vert, קראון פלזה , פולי, אינדיגו וביי וויו חיפה, מסביר מה צפוי למי שרוצה לנפוש השנה בארץ: "חג הפסח השנה לא דומה לשום דבר שהכרנו, בסיטואציה חדשה לנו המלונאים ולכל עם ישראל בכלל. הדבר מושפע מהיצע חדרים משתנה בהתאם לבית המלון עצמו שעדיין מאכלס מפונים לצד נופשים. הדבר משפיע על זמינות חדרים ולכן התשובה לגבי פערי מחירים בין חג ראשון לחג שני איננה חד משמעית. המחירים נקבעים לפי זמינות החדרים ולכן אנו מציעים לנופשים לבדוק בכל מלון את המחירים בחג הראשון או השני ולהחליט בהתאם".