בעוד 20 ימים חופשת הפסח במערכת החינוך מתחילה (28.3) וההכנות לחושות בשיאן האמורות להגיע לשיא סביב ליל הסדר ב-5.4. חשוב לדעת שבנתב"ג צופים שיהיו עומסים בטרמינל הטיסות היוצאות במהלך חופשת הפסח ויש להיערך לכך בהתאם. יחד עם זאת עדיין יש טיסות זולות וגם אתם יכולים להצטרף לרכבת האווירית.

לאן הישראלים יטוסו בפסח הקרוב? 

על פי קבוצת התיירות גוליבר, עשרת היעדים המבוקשים לטיסה בפסח (בסדר יורד) הם: לונדון, ניו יורק, דובאי, טביליסי, אתונה, פריז, בוקרשט, וינה, מדריד ובנגקוק. בשקלול שלהם – המחיר ירד ב-4 אחוזים בממוצע בהשוואה לשנה שעברה. היעד המבוקש שרשם את הירידה הגדולה ביותר במחיר הוא דובאי עם ירידה של 13 אחוזים במחיר. שני יעדים בלבד רשמו עלייה במחיר – לונדון עם עלייה של אחוז,  וטביליסי עם עלייה של 2 אחוזים בהשוואה ל-2022. לבנגקוק לא היו טיסות ישירות בפסח הקודם.

דובאי (צילום: Frankris, shutterstock)
רגע לפני החום הגדול, הישראלים נוהרים לדובאי | צילום: Frankris, shutterstock

זיו רוזן, מנכ"ל קבוצת גוליבר, מסביר: "אנחנו רואים השנה התאוששות של ענף התיירות, וחזרה למפת היעדים שהכרנו בעבר – בירות אירופה ויעדים רחוקים תופסים את העשירייה הפותחת בהזמנות הטיסות. ב-2022 הישראלים לא ידעו אם יוכלו לטוס בפסח או לאן, גם אצל הספקים הייתה חוסר וודאות, ואנשים היו מוכנים לשלם סכומים גבוהים כדי ליהנות מחופשה אחרי זמן ממושך של סגרים והגבלות. כעת, כשהשמיים פתוחים, החבילות וטיסות הצ'ארטר נבנו מראש לפסח כדי לאפשר מחיר זול יותר, והמחירים יורדים בהתאם. גם החופשות בארץ, שהיו האלטרנטיבה המרכזית בעת הקורונה, מוסיפות להיות מבוקשות, אך רושמות ירידה במחיר עם פתיחת היעדים השונים לתיירים. עם זאת, חשוב לזכור שאף שהמחירים ירדו בכמה אחוזים – הם עשויים לעלות ככל שנתקרב לחג", 

אלה היעדים הכי מבוקשים לפסח הקרוב

אלה הטיסות הכי זולות שנשארו לפסח

ניר מזור סמנכ"ל קשרי תעופה, מוסיף: "פסח הקרוב וחופשת הלימודים שלפניה כמובן ילוו בהמונים שיטוסו לחופשות בחו״ל. יחד עם זאת, העובדה שחברות התעופה והסיטונאים הציבו היצע טיסות גדול במיוחד ניתן עדיין למצוא מחירים יחסית נוחים לחופשות. היעד הבולט הוא דובאי שם מזג האוויר בתקופת החג מושך משפחות רבות. אנטליה וכמובן יוון והאיים יהוו את מוקד המשיכה העיקרי שכן מחירי בתי המלון ואפשרויות החינה למשפחות בהם רחבות מאד ומשתלמות מאד בתחילת האביב".

 אנטליה, טורקיה (צילום: Tatiana Popova, shutterstock)
מזג האוויר מושלם לבטן גב באנטליה | צילום: Tatiana Popova, shutterstock

על פי אתר Holidayinder, היעדים המובילים בפסח אצלם הם גם יעדי אירופה: בודפשט, פראג, וינה, אתונה ורומא, דובאי באיחוד האמירויות ויעדי הבטן גב של יוון רודוס וכריתים. בנוסף, הכי הרבה יציאות לחופשה יש ממש בליל הסדר (5.4)  או יום למחרת - זה גם הזמן שהמבוגרים בחופש. מי שהקדים, תפס את הסופ"ש של לפני ויוצא בימים חמישי או שישי 30/31.3.

איפה הישראלים ינפשו בארץ?

היעדים הבולטים לחופשה ישראל במהלך החג הם אילת וים המלח. כל מחירי המלונות המבוקשים בישראל לחופשת הפסח רושמים ירידה במחיר בהשוואה לשנה שעברה – המחיר ירד ב-3 אחוזים בממוצע. המחירים נעים בין 3,998 שקלים ועד 14,413 שקלים למשפחה.