ארכיון (צילום: הצלה יהודה ושומרון)
ארכיון | צילום: הצלה יהודה ושומרון

ההסלמה בדרום נמשכת: על רקע הלווייתם המשותפת של הנערים נפתלי פרנקל ז"ל, גיל-עד שער ז"ל ואייל יפרח ז"ל, נורה הערב (ג') מטח רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי עוטף עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שש רקטות נפלו הערב ביישובי האזור. חמש מהן נפלו בזו אחר זו בשטח המועצה האזורית אשכול ורקטה נוספת נורתה כעבור שעה קלה סמוך לשער הנגב. כל הרקטות נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק. כוחות הביטחון יצאו לסריקות במטרה לאתר את נפילות הרקטות.

הקבינט יתכנס הערב במטרה להחליט כיצד לפגוע בארגון חמאס שאחראי לחטיפת שלושת הנערים כמו גם לירי הרקטות מרצועת עזה. ישנם קולות בממשלה הקוראים לפעול צבאית גם בעזה נגד ארגון הטרור.

ההתחממות בגזרה הדרומית נמשכה גם מוקדם יותר היום, בשעות הבוקר, על רקע איתור גופותיהם של שלושת הנערים. אזעקת צבע אדום נשמעה הבוקר במועצות האזוריות חוף אשקלון ושדות נגב, וביישובי שער הנגב ושדרות, לאחר שארבע רקטות נורו משטח רצועת עזה.

נפילות בשטחים פתוחים, הבוקר (צילום: דוברות אשכול)
נפילות בשטחים פתוחים, הבוקר | צילום: דוברות אשכול

הבוקר: רקטות פגעו בכביש וגרמו לדליקה בשדה קוצים

שתיים מהרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים בשער הנגב, אחת מהן פגעה בכביש, ושתיים נוספות באזור שדרות. אחת מהרקטות ששוגרו לעבר שדרות התפוצצה בשדה קוצים וגרמה לדליקה במקום. כוחות כיבוי אש בליווי מטוסי כיבוי הוזעקו למקום לאחר שהאש התפשטה למרחק של כמה מאות מטרים מבתי התושבים.

הירי הבוקר הצטרף לעשרה שיגורים שבוצעו בשעות הלילה והבוקר המוקדמות משטח הרצועה לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון ויישובי אשכול. כתוצאה מהירי נגרם נזק למספר כלי רכב ולמבנים.

עוד קודם לכן, במהלך שעות הלילה תקפו מטוסי צה"ל 34 יעדי טרור ברחבי רצועת עזה. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו על פיצוצים עזים שנשמעו בדרום ובמרכז הרצועה לאורך כל הלילה. בין השאר הותקפו מתקן צבאי בו נמצאת מפקדת החמאס ברצועה, מחסני נשק, מחנות אימונים של מחבלים ובורות שיגור של רקטות. הפלסטינים טענו כי בוצעו 25 גיחות תקיפה לפחות, ובין השאר הותקפו גם עמדות של גדודי עז א-דין אל קסאם. עוד דווח ברצועה כי ארבעה פלסטינים נפצעו במתקפת צה"ל.

זוהו פגיעות במטרות
כלי טיס הפציצו 34 מטרות בעזה | צילום:

התקיפה הישראלית באה בתגובה לשיגורי רקטות שבוצעו יום קודם לכן משטח הרצועה לעבר יישובי הדרום. בנוסף, נטען כי פעילות חיל האוויר נועדה להעביר מסר תקיף לחמאס על רקע איתור גופות הנערים החטופים והתחממות הגזרה.