פרקליטה של ענת קם, עורך הדין איתן להמן כינס אחר הצהריים מסיבת עיתונאים אותה העברנו בשידור חי בערוץ החדשות, בניסיון להסביר את מעשיה של העיתונאית שמואשמת בעבירות בטחוניות קשות.

"בפרשה זו נעשו כמה פעולות רשלניות, בהן חקירה רשלנית. הייתה בקשה מפתיעה לעצור את ענת לאחר חודש ששוחררה על ידי הרשויות. אני מנוע בשלב זה להתייחס לכתב ההגנה. החומר עדיין לא בידינו", אמר עו"ד להמן.

"הכל עבר אישור צנזורה"

לדבריו, בשום שלב לא נגרם כל נזק לביטחון מדינת ישראל, "ודאי שלא הייתה כל כוונה לגרום נזק כזה. מבלי להתייחס למסמכים עצמם, ניתן לומר כבר היום כי כל המסמכים והמאמרים שפורסמו על ידי העיתונאי, עברו אישור צנזורה, ומכאן שאין בהם פגיעה בביטחון ישראל - אולי היפוכו של דבר נכון".

עוד אמר עו"ד להמן, כי "לו גורמי האכיפה היו סבורים שהפרשה באמת כה חמורה, אף אחד לא היה מתיר לענת לחזור לביתה, להיות מחוברת למחשב ולאינטרנט, ולעסוק במקצוע בו היא באה במגע עם אנשים רבים. המסמכים עליהם מדובר היו חשופים לעיני מאות בני אדם, בלא כל בדיקה או אבטחה. אם מסתתר חומר כה מסוכן, מדוע הוא נותר זמן כה רב מבלי שלקחו אותו? מדוע יותר משנה אחרי הפרסום טרחו הרשויות להגיע למי שנחשד באחזקתם?", שאל.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "המדליפה במדים" - סיקור מלא:

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה

פרופיל: מי את, ענת קם?

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה