תיאור הפרופיל האחרון באינסטגרם, שהעלה החייל סמל תומר חזן היה: "תהנו מכל יום כאילו הוא האחרון". היום (שבת) נמצאה גופתו של חזן סמוך לקלקיליה לאחר שנרצח בידי פלסטיני איתו עבד במסעדה בבת ים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו בהלם, כואבים ולא יודעים מה לעשות", אמר לחדשות 2 בעל המסעדה בה עבדו השניים, "תומר היה כמו ילד שלי ואין כזה ילד". לדבריו, הרוצח נדאל עמאר לא היה שוהה בלתי חוקי כפי שטוען השב"כ והיה בידיו אישור עבודה ל-24 שעות. "הוא עבד אצלי בערך ארבעה חודשים", ציין בעל המסעדה, "הוא היה במערכת יחסים טובה עם כולם. אנחנו בהלם".

"הוא לא הראה שום סימנים שהוא שונא יהודים, להיפך", ציין עוד בעל המסעדה, "אני כואב את כאב משפחת חזן שאני מכיר, עוד לפני שתומר התחיל לעבוד אצלנו".

מהשב"כ נמסר כי עמאר היה שוהה בלתי חוקי ולא היה לו כל אישור. בעל המסעדה כבר נחקר ויוזמן לחקירה נוספת. ההערכה היא כי אם אכן יהיו הממצאים אלה - הוא יועמד לדין. המסעדה בבת ים, בה עבדו תומר והרוצח נדאל, הפכה למוקד של עלייה לרגל בבת ים. התושבים מתכנסים במקום ומספרים על חייל שהיה" מקסים, נורמטיבי, טוב לחבריו, וכולם עצובים על לכתו".

"אסון באמצע החג"

 חבריו של סמל חזן, ששירת בבסיס חיל האוויר בפלמחים מתקשים לעכל את הבשורה המרה. "אנחנו שבורים והרוסים, לא יודעים איך זה נפל עלינו באמצע החג", סיפרה אחת מחברותיו לחדשות 2 באינטרנט. "רק לפני כמה ימים דיברנו, מי היה מאמין שדבר כזה יקרה", הוסיפה החברה, "הוא היה פשוט אדם מדהים, אני לא רוצה לחשוב מה עבר עליו בדקות הקשות האלה. זה שובר אותי".

אחיו של תומר פרסם כבר אתמול הודעה לפייסבוק, שהוסרה לאחר מכן, בה דיווח כי אחיו נעדר. "אחי הקטן נעדר משעות הבוקר בנסיבות חמורות מאוד, משטרת ישראל וכלל הגופים הבטחוניים מטפלים בנושא. אנא מכם, שתפו תמונה זו ככל שניתן", הוא כתב. היום קיבל את הבשורה המרה מכל.

אין תמונה
תומר חזן. "היה כמו בני"

"זה בלתי נתפס, תומר הלך בלי סיבה"

"זה לא נתפס, הוא היה כל כך אהוב - עם הרבה חברים, וככה פשוט בלי סיבה הוא הלך", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חייל ששירת איתו. "אין עוד הרבה מה להגיד, רק להיות עצוב ולחשוב עליו".

חברה אחרת של סמל תומר חזן כתבה בדף הפייסבוק: "בדרך כלל אומרים גשם של ברכה, היום אני בטוחה שזה גשם של קללה. נציגים של צה"ל הגיעו לבית המשפחה, בזמן שרבים הגיעו מחוץ לבניין המגורים שלהם בבת ים".

"התרענו על הפרצה בגדר", פינוי הגופה, הבוקר (צילום: חדשות 2)
זירת האירוע ליד קלקיליה | צילום: חדשות 2

האירוע החל לאחר שאתמול, בסביבות השעה 22:00, התקבל בשב"כ דיווח על כך כי חייל צה"ל נעלם ולא יצר קשר עם משפחתו מאז שעות הבוקר. לאחר הדיווח שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל והמשטרה, פתחו חמ"ל והחלו במאמצים לאיתורו של החייל.

נדאל עמר חשוד ברצח חייל (צילום: שב"כ)
המחבל נדאל עמאר | צילום: שב"כ

במהלך הפעילות התברר כי תושב קלקיליה, נדאל עאמר, שעבד ביחד עם החייל, אסף אותו בבוקר יום שישי. ביחד נסעו השניים במונית לשערי תקווה, הסמוכה לכפר בו התגורר נדאל. בעקבות המידע שנחשף כוחות של שב"כ, ימ"מ ושל צה"ל פשטו לפנות בוקר על ביתה של משפחת עמאר. המחבל ואחיו נעצרו במקום ונלקחו לחקירה.

בחקירה הודה החשוד, כי בבוקר יום שישי שיכנע את החייל להצטרף אליו לנסיעה למקום מגוריו. אז הוביל אותו לשטח פתוח, צפונית לכפר סניריה, שם רצח אותו והסתיר את גופתו בבור מים. בחקירתו, הוסיף נדאל, כי המניע לביצוע הרצח היה "לסחור" בגופתו של החייל כדי להביא לשחרור אחיו, נור אל דין עאמר, פעיל תנזים הכלוא מאז 2003 בגין מעורבותו בשורה של פיגועים.נדאל הוביל את הכוחות למקום הרצח בו הטמין את הגופה. עד כה נעצרו 7 חשודים בפרשה והחקירה עודנה בעיצומה.

רצח החייל תומר חזן - הסיקור המלא:

רצח חייל צה"ל - כדי לסחור בגופתו

החייל שנרצח ליד קלקיליה - סמל תומר חזן

מיהו אחיו האסיר של רוצח החייל תומר חזן?