הותר לפרסום כי סמל תומר חזן, תושב בת ים הוא החייל שנרצח במהלך סוף השבוע ע"י מחבל איתו עבד במסעדה בבת ים. חזן הוא תושב בת ים ושירת בבסיס חיל האוויר בפלמחים. "אנחנו שבורים והרוסים, לא יודעים איך זה נפל עלינו באמצע החג", סיפרה אחת מחברותיו לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"רק לפני כמה ימים דיברנו, מי היה מאמין שדבר כזה יקרה", הוסיפה החברה, "הוא היה פשוט אדם מדהים, אני לא רוצה לחשוב מה עבר עליו בדקות הקשות האלה. זה שובר אותי".

אחיו של תומר פרסם כבר אתמול הודעה לפייסבוק, שהוסרה לאחר מכן, בה דיווח כי אחיו נעדר. "אחי הקטן נעדר משעות הבוקר בנסיבות חמורות מאוד, משטרת ישראל וכלל הגופים הבטחוניים מטפלים בנושא. אנא מכם, שתפו תמונה זו ככל שניתן", הוא כתב. היום קיבל את הבשורה המרה מכל.

אחיו של הרצח הורשע במספר עבירות (צילום: חדשות 2)
זירת האירוע ליד קלקיליה | צילום: חדשות 2

"זה בלתי נתפס, תומר הלך בלי סיבה"

"זה לא נתפס, הוא היה כל כך אהוב - עם הרבה חברים, וככה פשוט בלי סיבה הוא הלך", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חייל ששירת איתו. "אין עוד הרבה מה להגיד, רק להיות עצוב ולחשוב עליו".

חברה אחרת של סמל תומר חזן כתבה בדף הפייסבוק: "בדרך כלל אומרים גשם של ברכה, היום אני בטוחה שזה גשם של קללה. נציגים של צה"ל הגיעו לבית המשפחה, בזמן שרבים הגיעו מחוץ לבניין המגורים שלהם בבת ים".

נדאל עמר חשוד ברצח חייל (צילום: שב"כ)
המחבל נדאל עמאר | צילום: שב"כ

האירוע החל לאחר שאתמול, בסביבות השעה 22:00, התקבל בשב"כ דיווח על כך כי חייל צה"ל נעלם ולא יצר קשר עם משפחתו מאז שעות הבוקר. לאחר הדיווח שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל והמשטרה, פתחו חמ"ל והחלו במאמצים לאיתורו של החייל.

במהלך הפעילות התברר כי תושב קלקיליה, נדאל עאמר, שעבד ביחד עם החייל, אסף אותו בבוקר יום שישי. ביחד נסעו השניים במונית לשערי תקווה, הסמוכה לכפר בו התגורר נדאל. בעקבות המידע שנחשף כוחות של שב"כ, ימ"מ ושל צה"ל פשטו לפנות בוקר על ביתה של משפחת עמאר. המחבל ואחיו נעצרו במקום ונלקחו לחקירה.

מבצע משותף של שב"כ, צה"ל ומשטרה (צילום: חדשות 2)
מבצע משותף של שב"כ, צה"ל ומשטרה | צילום: חדשות 2

בחקירה הודה החשוד, כי בבוקר יום שישי שיכנע את החייל להצטרף אליו לנסיעה למקום מגוריו. אז הוביל אותו לשטח פתוח, צפונית לכפר סניריה, שם רצח אותו והסתיר את גופתו בבור מים. בחקירתו, הוסיף נדאל, כי המניע לביצוע הרצח היה "לסחור" בגופתו של החייל כדי להביא לשחרור אחיו, נור אל דין עאמר, פעיל תנזים הכלוא מאז 2003 בגין מעורבותו בשורה של פיגועים.

נדאל הוביל את הכוחות למקום הרצח בו הטמין את הגופה. הצבא הסיר את הסגר על בית אמין, הכפר בו התגורר המחבל ומהשב"כ נמסר כי החקירה עודנה בעיצומה וצפויים מעצרים נוספים.

"במהלך הלילה האחרון ובעקבות דיווח על חייל נעדר פעלו כוחות מחטמ"ר אפרים ביחד עם כוחות מערכת הביטחון והמשטרה על מנת לאתר את החייל", סיפר אלוף משנה רן כהנא מח"ט אפרים
לאחר האירוע. לדבריו, לפנות בוקר עצרו מספר מעורבים שככל הנראה קשורים להיעדרותו של החייל. "לאחר פעילות מאומצת בשטח, לצערנו, אותרה גופתו של החייל סמוך לגזרתנו".

רצח החייל תומר חזן - הסיקור המלא:

רצח חייל צה"ל - כדי לסחור בגופתו

החייל שנרצח כתב: "תהנו מכל יום, כאילו הוא האחרון"

מיהו אחיו האסיר של רוצח החייל תומר חזן?