נוראדין עאמר, אחיו של נדאל עאמר, החשוד ברציחתו של סמל תומר חזן סמוך לקלקיליה, מרצה את עונשו כבר 10 שנים בכלא הדרים שבשרון. עמאר נשפט, הורשע ונידון ל-29 שנות מאסר על מעורבות בפיגועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עמאר, פעיל תנזים בעברו, הורשע במספר עבירות ביטחוניות, בינהן תכנון פיגוע ירי בכפר עזון בשנת 2001 שבו נפצע אזרח ישראלי. בשנת 2003 נוראדין עמאר היה מעורב בתכנון פיגוע של מחבלת מתאבדת, שהתכוונה לפוצץ עצמה בתוך שטחי הקו הירוק. כמו כן, היה מעורב בהנחת מטען שהופעל כנגד כוחות צה"ל.

עמאר מרצה את עונשו באגף לאסירים ביטחוניים בכלא הדרים. בימים הקרובים הוא יובא לחקירה בשב"כ, שם ינסו לברר עד כמה היה מעורב בתכנון הרצח של החייל תומר חזן, במטרה להביא לשחרורו מהכלא במשא ומתן.

 ייתכן ובעל המסעדה יועמד לדין

מהשב"כ נמסר כי נדאל עמאר היה שוהה בלתי חוקי ולא היה לו כל אישור שהייה בישראל. בעל המסעדה כבר נחקר במשטרה ויוזמן לחקירה נוספת. ההערכה היא כי אם אכן אלה פני הדברים - הוא יועמד לדין.

אתמול בסביבות השעה 22:00 התקבל בשב"כ דיווח כי חייל צה"ל נעלם ולא יצר קשר עם משפחתו מאז שעות הבוקר. לאחר הדיווח שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל והמשטרה, פתחו חמ"ל והחלו במאמצים לאיתורו של החייל.

נדאל עמר חשוד ברצח חייל (צילום: שב"כ)
החשוד ברצח - נדאל עמאר | צילום: שב"כ

במהלך הפעילות התברר כי תושב קלקיליה, נדאל עאמר, שעבד ביחד עם החייל במסעדה בבת ים אסף אותו בבוקר יום שישי. ביחד נסעו השניים במונית לשערי תקווה, הסמוכה לכפר בו התגורר נדאל, שם רצח את חזן. בעקבות המידע שנחשף כוחות של שב"כ, ימ"מ ושל צה"ל פשטו לפנות בוקר על ביתה של משפחת עמאר. המחבל ואחיו נעצרו במקום ונלקחו לחקירה.

רצח החייל תומר חזן - הסיקור המלא:

רצח חייל צה"ל - כדי לסחור בגופתו

החייל שנרצח ליד קלקיליה - סמל תומר חזן

החייל שנרצח כתב: "תהנו מכל יום, כאילו הוא האחרון"