לאחר שענת קם פרסמה בתגובה לחשדות שהועלו נגדה את קורות חייה, אנו מביאים לכם לראשונה תיעוד מספר המחזור שלה, בו ניתן לראות את נטיותיה הפוליטיות ואת אורח חייה של ענת כתלמידת התיכון שליד האוניברסיטה בירושלים.

לפני גיוסה לצה"ל, עבדה ענת קם ככתבת מדור החינוך באחד מהמקומונים בירושלים. "היא לא מייצרת חדשות, היא רק מתעדת אותן", אמרו עליה חבריה לספסל הלימודים במשפט שהיום נראה רחוק מאוד מהמציאות. "ענת כנראה לא תגיע לבית הספר לאחר שבת סנסציונית בעיתון". את הקטע שמספר על עבודתה העיתונאית של קם סיכמו חבריה ואמרו - "הספיק לה להיות בכותרות, עכשיו היא רק רוצה לנוח".

בדברים בספר המחזור אפשר למצוא גם רמז לנטיותיה הפוליטיות של קם. אותן נטיות שבגללן ככל הנראה ניצלה, כך על פי כתב האישום, את תפקידה כפקידתו של אלוף פיקוד המרכז כדי להעביר מסמכים סודיים על פעילות צה"ל לעיתונאי אורי בלאו מעיתון הארץ. "אם ישעמם לענת, היא תרים טלפון לאחד מגדודי הבנים שלה שחיים או משרתים בשטחים הכבושים", נכתב.

קם נאשמת בריגול חמור

אחרי חודשים ארוכים של שתיקה, חרושת שמועות ופרסומים בתקשורת הזרה, אישר בית המשפט לפרסם חלק מפרטי הפרשה החסויה שהסעירה את ישראל. במרכז הפרשה עיתונאית צעירה שנמצאת כבר שלושה חודשים במעצר בית בעקבות אישומים חמורים של פגיעה בביטחון המדינה.

לפני כשלושה חודשים הוגש כתב אישום חמור נגד העיתונאית ענת קם בגין ריגול במטרה לפגוע בביטחון המדינה. קם בת ה-23, שעובדת כיום באתר האינטרנט "וואלה", הואשמה כי בזמן שירותה בצה"ל כעוזרת ראש לשכתו של האלוף יאיר נווה לפני כארבע שנים, אספה והדליפה יותר מ-2,000 מסמכים מסווגים של הצבא, שחלקם רגישים ביותר ומוגדרים "סודיים ביותר".

לאחר שחרורה הציעה קם לכאורה את המסמכים לעיתונאי אורי בלאו שערך כתבה על מדיניות החיסולים של צה"ל בשטחים, ועשתה זאת לפי כתב האישום מתוך מניעים אידיאולוגיים ובכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "המדליפה במדים" - סיקור מלא:

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה

פרופיל: מי את, ענת קם?

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה