תקיפה בעזה. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
רקטת קסאם. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הדרום מתחמם: מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (ה') יעדי טרור ברצועת עזה, זאת לאחר שרקטת קסאם נורתה משטח הרצועה והתפוצצה בשטח פתוח בתחומי המועצה האזורית חוף אשקלון, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר צה"ל מסר כי "באמצעות כלי טיס של חיל האוויר תקף צה"ל אתר לייצור אמצעי לחימה במרכז רצועת עזה וכן אתר לאחסון אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה. זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם. זאת בתגובה לירי תלול המסלול לעבר שטח מדינת ישראל".

עוד נמסר כי "ארגוני הטרור ברצועה שמו להם למטרה לפגוע באזרחי ישראל. צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות". גורמי רפואה ברצועת עזה דיווחו כי לפחות פלסטיני אחד נפגע.

"לא נשלים עם הירי"

בתגובה לירי רקטת הקסאם הערב, אמר ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון: "אנו ערים למתח הביטחוני שנוצר באזורנו בימים האחרונים. על הממשלה לנהוג באסרטיביות כלפי המפגעים וצה"ל יודע לעשות זאת. היישובים שלנו חזקים, אך לא נשלים עם הירי".

לפנות בוקר נורתה רקטה נוספת לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון ואזעקת צבע אדום נשמעה ביישובי עוטף עזה. גם במקרה זה התפוצצה הרקטה בשטח פתוח, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

על רקע ההסלמה במצב הביטחוני בשבוע האחרון, ולאחר פיגוע הירי על גבול הרצועה שגבה את חייו של אזרח ישראלי, השלים היום צה"ל פרישת שלוש סוללות כיפת ברזל באילת, ברחובות ובאשדוד. סוללות אלו מצטרפות לשתי סוללות שנפרשו אתמול באזור שדרות ובאר בשבע.

משפחות נפגעי הטרור הפגינו בת"א

במקביל, הפגינו הערב עשרות מבני משפחות נפגעי הטרור מול הקריה בתל אביב, בדרישה לבטל את שחרור רוצחי יקיריהם כחלק מיישום הפעימה השלישית, המובאת כעת להצבעה בוועדת השרים.

המפגינים חסמו את רחוב קפלן הסמוך, כשהם קוראים בגנות שרי הממשלה שתמכו בשחרור המחבלים. "באנו למחות נגד ההחלטה הנוראית הזאת", אמר אורן תמם, שרוצחי אחיו רב"ט משה תמם צפויים להשתחרר במסגרת המהלך. "אנחנו קוראים לראש הממשלה נתניהו ולכל השרים שהרימו את היד בהצבעה לשחרור המחבלים לחזור בהם. מאז שתי הפעימות הקודמות הטרור רק גובר. שחרור נוסף של מחבלים רק יוסיף לאירועים הללו".

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו להסלמה ברצועת עזה: "ישראל רואה בחמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת מרצועת עזה. אנו נכה גם באלה שתוקפים אותנו וגם באלה שנותנים להם חסות. לא תהיה שום חסינות לאף אחד".

שר הביטחון משה יעלון התייחס אתמול לתקרית הקשה שבה נורה למוות סלאח אבו לטיף, עובד חברת קבלן המועסקת על ידי משרד הביטחון, מאש שנפתחה לעבר כוח צה"ל בגבול רצועת עזה. "חמאס הוא הריבון ברצועת עזה והוא אחראי למתרחש שם. אנחנו מצפים ממנו שיטיל את מרותו ואם לא יעשה זאת - נמשיך להגיב כפי שהגבנו, בצורה חריפה וחזקה".