אזרח ישראלי נהרג מירי באזור הרצועה - ותגובת צה"ל לא איחרה לבוא: שעות ספורות אחרי הפיגוע שגבה את חייו של עובד משרד הביטחון סמוך לנחל עוז - צה"ל תקף בעזה. על פי דיווחים פלסטיניים - מטוסי חיל האוויר ירו שלושה טילים לעבר מטרות טרור באזור חאן יונס שבדרום הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דיווחי הפלסטינים שני בני אדם נהרגו מאש צה"ל בבית לקיה. אחת מהם, על פי הדיווחים, היא ילדה בת ארבע, האלה אבו סביח, מדיר אל בלאח.

"בעזה חמאס הוא הריבון, ואנו רואים בו אחראי לירי היום מכיוון הרצועה ובשיגורי הרקטות ביומיים האחרונים לעבר ישראל", אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. "לא נאפשר את שיבוש החיים בדרום, ונגיב באופן תקיף וכואב על פגיעה בריבונות שלנו ופגיעה באזרחינו וחיילינו".

"אם לא יהיה שקט בישראל, לא יהיה שקט גם בעזה", הוסיף שר הביטחון. "למרות הקושי להתמודד עם אדם בודד ומוסת שמחליט לרצוח יהודים, נפעל ביד תקיפה ובדרכים שונות כדי לפגוע בכל מי שמנסה להוציא לפועל פיגועים".

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל, באמצעות כלי טיס של חיל האוויר, טנקים וכוחות חיל רגלים, תקף אתר לייצור אמצעי לחימה ותשתית טרור בדרום רצועת עזה - מוקד עילות טרור ותשית טרור במרכז הרצועה, וכן שתי תשתיות טרור בצפון הרצועה. זוהו פגיעו מדויקות במטרות, כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם".

עובד משרד הביטחון נהרג מירי

סמוך לשעה 13:30 נפצע קשה סלאח אבו לטיף, עובד חברת קבלן המועסקת על ידי משרד הביטחון מאש שנפתחה לעבר כוח צה"ל בעת שעסק באבטחת עבודות תיקון של הגדר בגבול רצועת עזה, באזור נחל עוז.

העובד שנפגע בחזהו מת מפצעיו עם הגיעו אל בית החולים סורוקה בבאר שבע. כוחות גדולים של צה"ל פתחו בסריקות נרחבות באזור. החקלאים באזור הונחו שלא לעבוד במרחק של פחות מקילומטר מהגבול.

רוצים להתגייס. אילוסטרציה (צילום: רוני מרדכי, חדשות 2)
הפינוי מזירת האירוע | צילום: רוני מרדכי, חדשות 2
"שקט - אם ישראל לא תפר אותו"
אחד האתרים שהותקפו בעזה | צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על התקרית הקשה ואמר: "זה אירוע חמור ביותר ואנחנו לא נעבור עליו לסדר היום". נתניהו הדגיש כי "מדיניות ישראל היא לסכל מראש ולהגיב בעוצמה, וכך נפעל גם במקרה הזה".