כיפת ברזל, חוד חנית בלחימה האוטומטית (צילום: חדשות 2)
סוללת כיפת ברזל נפרשה בשדרות | צילום: חדשות 2

נערכים להסלמה בעוטף עזה: על רקע ההסלמה במצב הביטחוני בשבוע האחרון ולאחר פיגוע הירי על גבול הרצועה סמוך לנחל עוז שגבה את חייו של אזרח ישראלי, סוללת כיפת ברזל נפרשה באזור שדרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרישת הסוללה באזור היא עוד סימן לדריכות המוגברת באזור לאור העלייה החדה באירועי הטרור ובניסיונות לבצע פיגועים. אמנם לא נרשמו אירועים חריגים בשעות הלילה בגבול רצועת עזה, אך תושבי הדרום חוששים מהסלמה. "אנחנו יודעים שהמצב יכול להידרדר. אנחנו מתנהלים כרגיל אבל בדריכות מסוימת", אמר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בריאיון לחדשות 2 הבוקר (ד').

חיילי צה"ל בגדר המערכת של רצועת עזה (צילום: רויטרס_)
מתיחות בגבול | צילום: רויטרס_

"שדרות קרובה לעזה, אז כמובן שיש סיכון", הוסיף דוידי, שמיהר לסייג את דבריו: "ההנחה שלנו היא שלא הולכים לכיוון של הסלמה". דוידי הודה לצה"ל ולראש הממשלה נתניהו על התגובה: "אנחנו שמחים על הנחרצות שלהם. האזור הזה לא יהיה הפקר לפלסטינים או לטרוריסטים".

ראש עיריית שדרות הדגיש כי הצבא הורה לחקלאים שלא להתקרב היום לגדר, על רקע פיגוע הירי אתמול בו נהרג עובד מערכת הביטחון, סלאח אבו אלטיף בן ה-22: "עדיין אין חזרה לשגרה מהבחינה הזו". אתמול בשעות הערב הצבא החליט להעלות את הכוננות בגבול הרצועה. "הכוחות בשטח נמצאים במוכנות גבוהה ומוכנים לכל תרחיש שעלול להתפתח", הבהיר גורם צבאי. "הגבנו בגל תקיפות, ואנחנו שוקלים עכשיו את הצעדים הבאים".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי (ארכיון) (צילום: Edi Israel/Flash90, חדשות)
אלון דוידי, ראש עיריית שדרות | צילום: Edi Israel/Flash90, חדשותבתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לכנס היום את הקבינט המדיני-ביטחוני על מנת לדון במצב ובעלייה באירועי הטרור בתקופה האחרונה.