הנה תמונות שמארגני משט המחאה לא ירצו שתראו: בסרטון חדש שמפרסם הערב דובר צה"ל ניתן לראות את ההכנות שביצעו הפעילים על סיפון ה"מרמרה" לפני הגעת כוח חיל הים.

בתמונות שצולמו ממצלמת האבטחה שהוצבה על הסיפון ניתן לראות את האנשים מתכוננים ואוחזים באלות ומוטות כהכנה להגעת החיילים. בתיעוד נראים כלים שונים ששימשו ככל הנראה להתקפת לוחמי השייטת ביניהם אלות, מוטות וצינורות.

כשמבחינים אנשי המשט בספינות חיל האוויר מתקרבות, הם אוחזים ומניפים אלות ברזל. למרות החשש שהיה לחיי החיילים הונחו הכוחות לא לפתוח באש לעבר הפעילים.

תיעוד: רימון הלם על סירת הלוחמים

תמונות נוספות שפורסמו היום ניתן לראות את סירת הגומי של הלוחמים כשהיא נצמדת לדופן הספינה "מרמרה". כבר בשלב הזה מתחילה הפעולה האלימה מצד משתתפי המשט: בין היתר מושלך לעבר הסירה רימון הלם, וכן ארגז כלים שנועד לפגוע בלוחמים. 

בהמשך ניתן לראות כיצד "פעילי השלום" מנופפים במוטות הברזל ובשרשראות לעבר הלוחמים, משליכים אבנים וחפצים שונים ואף מזרימים מים בצינורות לעבר סירת הלוחמים, הכל במטרה לעכב את ההשתלטות. המשמעות: המוטות ששימשו להכאת הלוחמים הוכנו מראש, ולא הופעלו רק בתגובה לפעולה ה'אלימה' של צה"ל, כפי שטוענים משתתפי המשט.

"הם יורים עלינו, יש להם נשק חי!"

גם אתמול פורסמו תמונות של המבצע ובהן הרגעים בהם פתחו הפעילים באש לעבר לוחמי הקומנדו הימי המופתעים.

"הם יורים עלינו. יש להם נשק חי למטה!", צעק אחד החיילים. מיד לאחר מכן התפכחו הלוחמים, החליפו את רובי הצבע בכלי נשק חיים והשיבו אש. כתוצאה מהמפגש הקטלני נהרגו תשעה פעילים.

במקביל ממשיכים בצבא לחקור את נסיבות העימות בלב ים ומגלים עוד פרטים על המעורבים בתקרית הקטלנית. במהלך הכינוס המיוחד של הקבינט המדיני-ביטחוני אתמול דיווח מפקד חיל הים האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום כי בכיסיהם של חלק מההרוגים באירוע נמצאו אלפי דולרים במזומן.

על פי הערכות מערכת הביטחון, מדובר בשכירי חרב שעלו לספינה להתעמת עם לוחמי חיל הים. בנוסף חושדים בצה"ל כי חלק מהפעילים תכננו להעביר כספים להנהגת החמאס.

במהלך הדיון בקבינט קיבלו השרים תדריך ראשוני לגבי המבצע ודנו בהשלכות השתלטות צה"ל על המשט. כמה מחברי הקבינט קראו שלא לאפשר לשני המטוסים הטורקים שנחתו בארץ להחזיר את פצועי ספינת "המרמרה" בשל מעורבותם בתקרית. השרים עסקו גם במשבר המחריף מול אנקרה ואמרו כי ארדואן עושה הכול כדי להגיע לעימות מול ישראל.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

צפו: הח"כים במתקפה על  זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות