אף אחד לא העריך נכון את עוצמת ההתנגדות: כאשר חיילי צה"ל עלו על ספינת "המרמרה הכחולה" הם היו משוכנעים שעבודתם תהיה קלה וכל מה שיישאר להם לעשות הוא להסביר לפעילים שאינם יכולים להתקרב לחוף. עם זאת, מהתמונות הללו שחושף כעת דובר צה"ל עולה כי הם הותקפו באלימות קשה שלא היו מוכנים אליה מראש.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם את תיעוד ההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה ארבע וחצי לפנות בוקר נתן מפקד חיל הים את האות להשתלט על הספינות והחיילים טיפסו אל הסיפון. על ספינת המרמרה המתינו לחיילים עשרות פעילים עם גרזנים, ברזלים ונשק חי. המפגינים החלו להתקיף את החיילים, להכות אותם ולדקור אותם.

עוד עולה מהדיווחים בשטח כי בשל האלימות הקשה נאלצו חיילים רבים לקפוץ אל המים על מנת להציל את חייהם. מעדויות של חיילים שנפצעו עולה כי אחד החיילים אף הושלך מהגג אל עבר הסיפון התחתון, בתמונהותשמזכירה את הלינץ' ברמאללה בשנת 2000.

עלו לסיפון עם רובי צבע בלבד

גורם בכיר בחיל הים אומר היום כי הצבא לא היה ערוך להתנגדות כה עזה. הירי החל על החיילים כבר ברגע שהם נגעו בסיפון. עשרות הפעילים התנפלו על החיילים, החלו לחטוף אותם ולהפשיט אותם מהאפודים שהיו עליהם.

החיילים עצמם, שציפו להתנגדות פסיבית, עלו לסיפון עם רובי צבע בלבד. באפוד שהיה על גופם הם נשאו אקדחים בהם תיכננו להשתמש רק בשעת חירום. אחד החיילים סיפר כי לאחר שהותקף על ידי מספר מפגינים, הוא נאלץ לירות ברגליהם ממרחק של סנטימטרים בודדים על מנת להיחלץ מהם.

לוחם אחר שנפצע סיפר כי לאחר שירד מהגג לכיוון אחד המסדרונות הוא ראה את השיח ראאד סאלח מציץ לעברו מאחד החדרים, כאשר מעבר לכתפו מכוון אליו נשק. אותו חייל נפצע מהירי בבטנו ובברכו. ראאד סאלח, לדברי חיילים שהיו על הסיפון, לא נפגע באירוע, אך בהחלט סייע לאלה שלחמו.

בשלב הזה הבינו המפקדים הבכירים כי האירוע יצא מכלל שליטה ונתנו אור ירוק לפתוח באש ממנה נהרגו לפחות עשרה פעילים. בחיל הים מתעקשים היום כי ההרוגים הם אותם אנשים שהתנגדו באלימות רבה וכי לא נורו חפים מפשע.

בשלב הזה מבינים בחיל הים את גודל ההתנגדות ומפקד חיל הים נותן אור ירוק לפתוח באש. בחיל הים מתעקשים שההרוגים הם אותם אנשים שהתנגדו באלימות רבה.

הסתבכות בלב ים - סיקור נרחב:

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות