בראיון ראשון מאז שנחשפה פרשת ענת קם, הגיע היום עורך עיתון הארץ דב אלפון לאולפן המהדורה המרכזית והגיב להאשמות שהועלו נגד קם ונגד אורי בלאו, עיתונאי הארץ שפרסם כתבת בעקבות המסמכים שהודלפו לו, על פי החשד, על ידי קם ממשרדו של אלוף פיקוד המרכז דאז, אלוף במיל' יאיר נווה.

בלאו, ששוהה בלונדון בחודשים האחרונים, מקבל גיבוי נרחב מאלפון. "זה יהיה מטומטם אם בלאו ישוב ארצה בתנאים האלה", אומר אלפון, "בלאו בסך הכל עשה את עבודתו העיתונאית ופרסם ממצאים שהגיעו לידיו. תפקידי כעורך הוא להגן עליו ולהגיד לו - אתה תכסה את אנגליה בנתיים בשבילנו, ובעוד כמה חודשים נראה מה ההתפתחויות".

השב"כ מהלך אימים על בלאו

אלפון ממשיך ותוקף את התנהלות המדינה והשב"כ בפרשה. "באו לאורי ואמרו לו שאם הוא יחזור לארץ, אתה דרוש לחקירה במטרה לחשוף את מקורותיך העיתונאיים. אנחנו פעלנו בשיתוף פעולה מלא עם השב"כ, וסיכמנו איתם שאנחנו מחזירים עשרות מסמכים". בלאו בוחר לתקוף אישית גם את ראש השב"כ. "היום בא ראש השב"כ יובל דיסקין, ואומר לאחר מספר רב שייתכן שאורי בלאו מחזיק עוד מסמכים. השב"כ מהלך עליו אימים, מכיוון ששם לא יודעים איזה מסמכים יש בידיו של בלאו, אם בכלל".

"טובי החוקרים בשב"כ לא הצליחו במשך כמעט שנה לאתר את המדליף", אומר אלפון, "ועכשיו דיסקין בהתקפה פרועה אומר שיש בידיו של בלאו מסמכים של חלומם הרטוב של כל מדינת אויב. אני שואל מה יעצור עכשיו מגורמים עוינים לגשת לבלאו ולנסות להשיג את המסמכים. אני, כקצין מודיעין לשעבר, מזועזע מכך".

לשאלה האם בלאו יחזור לארץ, ענה אלפון כי מתנהל משא ומתן עם השב"כ, אך כרגע יישאר בלאו בלונדון. אלפון הבטיח שהעיתון אותו הוא עורך לא יתעלם מהפרשה. "הכותרת הראשית שלנו מחר תהיה חשיפת פרשת ענת קם", הבטיח.

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

בכיר בפרקליטות: "נדרוש מאסר ממושך"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות