חייל גבעתי נפצע היום קשה מירי טילי נ"ט ברצועת עזה. חייל נוסף נפצע בינוני ועוד ארבעה קל בתקרית הזו, שפרטיה הותרו לפרסום הערב.

חיילי צהל מפנים חייל פצוע בבאר שבע (צילום: חדשות 2)
באר שבע | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר הותר לפרסום כי שני קציני צה"ל ושני לוחמים בחטיבת הצנחנים נפצעו הבוקר קשה מירי מרגמות בצפון רצועת עזה. הלוחמים קיבלו טיפול ראשוני במקום, ופונו במסוק לבית החולים. הודעה נמסרה למשפחותיהם. בצה"ל בודקים את האפשרות כי ארבעת החיילים נפגעו מאש צה"ל. על פי אחת ההערכות, כוח של צה"ל שפעל סמוך להם זיהה אותם בטעות ככוח פלסטיני - ופתח לעברם באש.

במקביל הפציץ צה"ל בצהריים באופן מאסיבי את אזור ציר פילדלפי, בין רצועת עזה למצרים. למעלה מ-70 מנהרות המשמשות להברחות הופצצו במטרה לנסות להרוס את עורק האספקה הראשי של הנשק שמגיע לרצועת עזה.

_OBJ

במהלך הלילה נפצע חייל צה"ל בינוני בפעילות באזור רצועת עזה. למרות הפסקת האש המסתמנת, גם הלילה תקף צה"ל עשרות יעדים של חמאס ברצועה. לאורך כל היום נמשכו חילופי האש בין כוחות צה"ל לבין חמושים פלסטינים, בצפון ובדרום רצועת עזה. 

הלילה: צה"ל תקף עשרות יעדים של חמאס

הערב יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני כדי לדון בהפסקת אש חד צדדית, שתלווה בהסכם נגד הברחות נשק שיגובה על ידי ארצות הברית ומצרים. זאת לאחר שאתמול חלה התקדמות משמעותית בשיחות שקיים נציג משרד הבטחון עמוס גלעד במצרים. בנוסף נבדקת האפשרות להפגיש בין אולמרט, אבו מאזן ומובארק לצורך החתימה על ההסכם, מבלי לשתף את החמאס.

למרות הפסקת האש המסתמנת, צה"ל המשיך הלילה בפעילות ברצועת עזה. כוחות צה"ל תקפו במהלך הלילה יותר מ-50 יעדים של החמאס בהם: בהם בונקרים ומוצבים של הארגון, מחסני תחמושת, אזורי שיגור רקטות, מנהרות ומסגדים מהם נורו רקטות. בין השעות 12:00 ל-15:00 צה"ל פתח "מסדרון הומניטרי" ברצועה. 70 משאיות ובהן מזון וציוד הומניטרי נכנסו לעזה.

הפלסטינים מדווחים על לפחות 13 הרוגים בתקיפות צה"ל הבוקר. גורמים פלסטינים מדווחים כי אם וארבעת ילדיה נהרגו מפגיעת פגז של צה"ל בבית להיא שבצפון רצועת עזה.

מלחמה בחמאס - סיקור מיוחד

חמאס: "הפסקת אש - רק אם דרישותינו ייענו"

דיווח: אם וארבעת ילדיה נהרגו בתקיפת צה"ל

הבוקר: רקטה פגעה בבית כנסת; אין נפגעים

לבני: עמדנו במטרות המבצע

לראשונה: כתבים זרים ברצועה

עזה: חוסל סעיד סיאם בכיר בחמאס

צה"ל בתוך עזה, אלפי תושבים נמלטים מהבתים

לפחות 35 מחבלים נהרגו בקרבות עם לוחמי צה"ל

תיעוד מיוחד: רוני דניאל עם הלוחמים בעזה

תיעוד: פעילות לילית של הלוחמים בעזה

חמאס מקבל את היוזמה המצרית