בצל שיגורי הרקטות לשטח ישראל, מספר חשודים חצו הבוקר (שלישי) את הגדר בצפון הרצועה והותקפו בידי חיל האוויר. בעקבות ההסלמה שונו הוראות הפתיחה באש של צה"ל על יד הגדר. כעת ניתן לירות כדי לפגוע בכל מי שינסה להתקרב לגבול.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דובר צה"ל אישר כי מסוק קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו במרחב הגדר מספר חשודים שזוהו חוצים את גדר המערכת מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. דובר צה"ל הדגיש כי גם לפני התקיפה החשודים היו במעקב תצפיות.

במקביל לתקיפות ברצועה, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון הזהיר את תושבי עזה וכתב בפייסבוק: "ארגוני הטרור מביאים עליכם חורבן, לטרור יש השלכות קשות". עוד כתב בפוסט: "ישראל תנהג ביד קשה נגד חמאס ושאר ארגוני הטרור בעזה".

בפרסום בעמוד הפייסבוק שלו "אלמונסק", מסר האלוף לתושבי עזה כי "חמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה הם אלה שמביאים את החורבן. לשיגורי הרקטות המתמשכים לעבר ישראל יש השלכות קשות ברצועת עזה".

הרס רב בעזה בעקבות התקיפות (צילום: חדשות)
הרס רב בעזה בעקבות התקיפות | צילום: חדשות

מוקדם יותר הבוקר איימו הפלגים הפלסטיניים ברצועה כי ירחיבו את טווח ירי הרקטות גם לעבר גוש דן, בחמאס טענו שיותר ממיליון ישראלים יצטרכו לשהות במקלטים אם התקיפות הישראליות יימשכו. למרות זאת בארגון הטרור מאותתים כל העת שבכוונתם להגיע להפסקת אש.

אחרי שיגור יותר מ-400 רקטות וטילים לעבר שטח ישראל מאז אתמול אחר הצהריים ותגובת צה"ל שתקף יותר מ-150 יעדים, בחמאס טוענים שהם נמצאים במגעים עם גורמים בינלאומיים בניסיון לרסן את התקיפות הישראליות אך במקביל מבהירים שאין בכוונתם להפסיק את הירי. לפי הזרוע הצבאית של הארגון, שפינה את רוב מפקדותיו מחשש לתקיפות, הכדור נמצא בידי ישראל.

"אנו מקיימים מגעים דחופים עם מדינות ערביות, מוסלמיות ומערביות ועם ארגונים בינלאומיים כדי לגנות ולרסן את ההסלמה הישראלית ולהפסיק את התוקפנות הנמשכת נגד עמנו ברצועת עזה ותקיפת אזרחים", נמסר בהודעה מטעם עיזת א-רישק, מבכירי חמאס שיושב מחוץ לעזה. מדובר בהודעה הראשונה הבוקר שמפרסמת הלשכה המדינית של הארגון ואיתות ברור לניסיון של חמאס להשיג הפסקת אש שישראל לא מעוניינת בה כרגע.

ישראל החליטה הבוקר להשהות את המגעים עם המתווכים השונים לגבי הפסקת אש ברצועת עזה. המסר לחמאס הוא שכרגע אין מקום לדיבורים, אלא לפעולות התקפיות. לראשונה מאז החל סבב ההסלמה בדרום התכנס הקבינט המדיני ביטחוני. הדיון, שנקבע בתחילה לשעה 16:00, הוקדם לשעה 9:00 בבוקר והוא מגיע אחרי שורה של התייעצויות שקיימו אתמול ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן, ביחד ולחוד, עם בכירי מערכת הביטחון ובכירי צה"ל.