פיקוד העורף פרסם הבוקר (שלישי) הוראות חדשות לתושבי העוטף לאור הערכת מצב שנעשתה. על פי ההנחיות, התושבים יוכלו לצאת מהמרחבים המוגנים, אך יש להישאר בקרבתם ולהישמע להנחיות פיקוד העורף. דקות לאחר מתן ההוראה, נשמעה אזעקות נוספות בעוטף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פיקוד העורף אישר לקיים לימודים בגנים ממוגנים שנמצאים בתוך היישובים בעוטף עזה. כמו כן, עבודה שאינה חיונית בתאי שתתקיים בסמוך למרחב מוגן, על פי זמני הכניסה.

סא"ל טלי ורסנו אייסמן, מסבירת פיקוד העורף לילדים, הסבירה איך יש לדבר עם הילדים על המצב. "אין ספק שהמצב הזה מעורר חרדה אצל כולנו, גם המבוגרים ההורים, וכמובן גם הילדים", סיפרה. "חשוב מאוד לזכור שילדים בגילאים שונים מגיבים אחרת למצב כזה. צעירים יותר מסבירים לעצמם את האירוע דרך מה שאנחנו המבוגרים מראים להם. אז אם נראה להם לחץ ומתח, ככה הם יבינו את האירוע".

"חשוב שאנחנו המבוגרים נדע לעבוד על איך שאנחנו מרגישים ונאוורר את עצמנו איפה שאפשר", הוסיפה סא"ל ורסנו אייסמן. "חשוב לדבר עם הילדים על מה שקורה, לא להשאיר את זה לטלוויזיה אלא להסביר להם את המצב, נעצים את מה שניתן - את זה שאנחנו יודעים לאן ללכת אם יש אזעקה. נאפשר להם לבטא את עצמם רגשית, נורא חשוב שיספרו מה הם מרגישים ויש מקום לרגשות לא נעימים גם באירועים כאלה"

דקות בודדות לאחר מתן ההוראות החדשות של פיקוד העורף, אזעקת צבע אדום הופעלה פעם נוספת ביישובי העוטף. מיד לאחר מכן התקבלו דיווחים פלסטיניים על ירי של כלי טיס ישראלי לעבר חוליית שיגור סמוך לרפיח.