על הגבעה שבין הכפרים ברוקין וא-דיכ הוקם חמ"ל מושתף של צה"ל ושל שב"כ שמרכז את המרדף אחרי המחבל וסייעניו שביצעו את הפיגוע המשולב אתמול באריאל. כוחות מיוחדים פועלים בתוך הכפרים על בסיס מידע מודיעיני שמביא השב"כ.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במצוד משתתפים יחידות ימ"מ, דובדבן, שלד"ג ואגוז. הם מגיעים ל"איתורים" - מקומות שיש מידע שמצביע על כך שהמחבל או אנשים שסייעו לו מסתתרים בהם. הם מבצעים מעצרים ומתחקרים את העצורים, מה שמוביל אותם ליעד הבא.

הכוחות מנסים לקצר את הטווח ולנסות להשיג את המחבל שלא יברח. הם מקטינים כל הזמן את תא השטח שבו הוא יכול להסתתר וגם מפעילים עליו לחץ כל הזמן כדי לגרום לו לעשות טעות. ייתכן שמישהו מבין הסייענים שלו ייצור איתו קשר או ייפגש איתו וכך הוא ייחשף - בין אם הוא מתחבא בדירת מסתור, חורשה, מטעים או מערות.

במעגל הרחב יותר פועלים גם כוחות חי"ר נוספים. כוחות צנחנים ואחרים סורקים את השטחים החקלאיים והפתוחים כדי לראות שאין תנועה של אנשים מסביב. הם סורקים את החממות וכל מקום שיכול להיות שהוא נמצא שם.

הכוחות יוצאים מתוך נקודת הנחה שהמחבל זקוק למזון והוא פצוע. על פי ההערכות, כל אלה יגרמו לכך שאפשר יהיה לשים עליו את היד, במקביל יחידת תצפיות 636 מפעילה מל"טים קטנים ורחפנים שמלווים את הכוחות מלמעלה ומאבטחים את הכוחות שפועלים בתוך הכפרים במקרה שתתפתח הפרת סדר.

הנרצחים בפיגוע ליד אריאל (צילום: חדשות)
הנרצחים בזירת הפיגוע | צילום: חדשות
המחבל מהפיגוע סמוך לאריאל (צילום: פייסבוק, חדשות)
עמר אבו-לילא, אחד החשודים | צילום: פייסבוק, חדשות

אחד המחבלים שחשודים במעורבות בפיגוע הרצחני הוא עמר אבו-לילא, צעיר פלסטיני בן 18 מהכפר א-זוויאה בצפון השומרון הסמוך לקלקיליה. במהלך הלילה ערכו כוחות הביטחון חיפוש בביתו של אבו-לילא, מיפו את הבית לקראת הריסה - ועצרו את אביו ואחיו. בני משפחתו של המחבל חשודים שסייעו לו או לפחות ידעו על כוונותיו ולא מנעו ממנו לבצע את הפיגוע.

זירת הפיגוע (צילום: מד"א, חדשות)
זירת הפיגוע, אתמול | צילום: מד"א, חדשות

רכזי המודיעין של שב"כ מפעילים משת"פים ואת המקורות שלהם בשטח. השירות מבצע האזנות לטלפון וסריקה של רשתות חברתיות. הכוחות היו בבית שלו ותשאלו את אחיו ואת אביו. הרכב שבו השתמש נמצא נטוש, מה שיכול לרמז על המרחב שאליו הוא נמלט רגלית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנוכ